за нас

Ningbo Второ хормон Фабрика е основана од 1988 година Ние сме биле посветени на одгледување на животните индустријата за 30 години, и ние се комбинираат суровини, истражување и развој, производство, испитување, продажба, и поддршка на корисниците заедно за да биде големо претпријатие скала. Нашата компанија беше награден како "Жеџијанг High-Tech индустрија" и Cixi Топ 20 претпријатија ".

Нашата компанија има сеопфатна листа на репродуктивните производи, а нашите производи се ефективни. Ние, исто така, има API нашите главни производи се регистрирани. Ние го има најголемиот стерилни животни соба во покраината да се открие нашите производи ефект кај глувци и стаорци. Затоа, ефикасноста и стабилноста на производи е загарантирана. Нашите репродуктивно хормон се повеќе од 50% удел на пазарот на ранчот и земјоделците пазарот на целата земја. Ние сме главниот снабдувач на Mengniu, Yili, современото земјоделие, Пекинг град земјоделски, COFCO, Zhongding сточарството, Wens, Chuying Агро-пастирски, Chia Tai група, Светла Млечни производи и други големи претпријатија.

Нашата компанија има елита технологија и R & D сила. Професионална лекарот кој ја предводеше 30 медицинско училиште елити како нашите R & D тим, успешно го развива повеќе од 100 производи, а некои производи се стави во линија за производство. Нашите хорионски гонадотропин (HCG) 's суровина потенција (10000iu / mg) е многу повисок од европски и американски фармакопеја стандарди (4500iu / mg), а ние уживаат меѓународен углед. Ние сме посветени на развој на нови производи: D натриум хлорид и бутиламин три алкохол простагландин F2 алфа се нашите нови регистрирани ветеринарни лекови, и се на пазарот. (Ние сме единствената фабрика која има регистрирано D хлорид досега.) Нашата компанија регистрирана Menotropins за инјектирање (друго име: Chaopai дин).

Производи на нашата компанија се широко користени во риба, свињи, млечни говеда, овци, миленичиња, итн За риба, имаме Сложените лосос GnRHa за инјектирање за кал риба. За свињи, ние во моментов се регистрирани tongfasu (поранешно име PC600), и го има истиот ефект како пестициди PG600 Intervets. Нашиот нов производ регистрирање Altrenogest усна течност го положил на Министерството за земјоделство преглед, и ќе биде заврши регистрацијата наскоро. Тестирање на нашите Altrenogest во големи ранчот, кога промоција на серија управување свињи ", тоа се постигнува извонреден ефект; во исто време, со користење на PMSG и GnRH заедно за свињи 'фиксни време оплодување, подобрување на свињи "способност за размножување. За дневник добиток, користете GnRH и D хлорид заедно за дневник на определено време оплодување, има добар ефект на жолтото тело, како и подобрување дневник добиток стапката на бременост.
Во текот на изминатите 30 години, ние продолжуваме да ги извршуваат напредни технологии со цел да им понуди подобри производи и услуги за нашите клиенти. Нашата мисија е наша цел е да биде водечка мултинационална компанија која има најдобар квалитет во нашата област. Нашата визија е ќе продолжи на светот најмногу напредна технологија и професионални елити да се создаде со највисок квалитет и најдобри услуги, исто така се стекнат углед и удел на пазарот со добра кредибилитет и интегритет, како и стабилен квалитет.


WhatsApp Online Chat !