Адреналин хидрохлорид вбризгување - Кина Ningbo Второ хормон

Адреналин хидрохлорид инјектирање

Краток опис:

Адреналин хидрохлорид вбризгување [Опис] Овој производ е безбоен или речиси безбојна бистра течност. [Функција и употреба] Овој производ има и активирање на ефектот на α β рецептор и рецептор. α активација на рецепторот може да доведе до контракција на кожата, мукоза и висцерална садот; β рецептор активирање може да доведе до angiectasis на коронарна артерија, возбудата на скелетните мускули и срцевиот мускул, зголемување на срцевиот ритам и релаксација на мазните мускули на бронхите и гастроинтестинални тра ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Адреналин хидрохлорид инјектирање

  [Опис] 

  Овој производ е безбоен или речиси безбојна бистра течност.

  [Функција и употреба]

  Овој производ има и активирање на ефектот на α β рецептор и рецептор. α активација на рецепторот може да доведе до контракција на кожата, мукоза и висцерална садот; β активација на рецепторот може да доведе до angiectasis на коронарна артерија, возбуда на скелетни мускули и срцевиот мускул, зголемување на срцевиот ритам и релаксација на мазните мускули на бронхиите и гастроинтестиналниот тракт. Нејзиното влијание врз крвниот притисок е поврзан со неговото дозирање, своите конвенционални доза може да предизвика систолен притисок да се нагоре без да предизвика дијастолниот притисок да одат нагоре или предизвикува таа да оди малку надолу; неговата голема доза може да предизвика и систолниот притисок и дијастолниот притисок да одат нагоре. Тоа главно се користи за прва помош за срцев удар и за олеснување на симптомите на тешка анафилакса болест, тоа може да се користи за уртикарија, серумска болест и ангиоедем и бронхијална астма и така натаму, тоа е, исто така, обично се користи во комбинација со локални анестетици за продолжување на времетраењето на локална анестезија.

  [ U мудрец и дозирање]

  Субкутана инјекција: една единечна доза, 2-5ml за коњи и добиток; 0.2-1.0ml за овци и свињи; 0.1-0.5ml за куче.

  Интравенска инјекција: една единечна доза, 1-3ml за коњи и добиток; 0.2-0.6ml за овци и свињи; 0.1-0.3ml за куче.

  [ Во несакани R eaction ]

  Овој производ може да предизвика возбуда, вознемиреност, треперење, повраќање, хипертензија (над доза), аритмија и така натаму. Повтори инјектирање на тоа може да доведе до локална некроза.

  [ВНИМАНИЕ]

  1. Вентрикуларна фибрилација може да биде предизвикана кога овој производ се користи во комбинација со општи анестетици, како што се хлорал хидрат. Не е дозволено да се ко-се користи со дигиталис и медицински препарат или калциум.
  2. Тоа треба да се користи со претпазливост за органски болести на срцето, хипертироидизам, трауматски и хеморагичен шок и така натаму.

  3. Овој производ не треба да се користи кога ќе се смени во боја.

  [Спецификации]

  10 × 1ml: 1mg

  [Чување]

  Тоа треба да се избегнуваат да бидат изложени на светлина и се чуваат во херметички состојба во сенка (под 20 ℃)

  [Рок на автентичност]

  2 години

  [Повлекување П-] 

  одредби

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !