Хорионски гонадотропин на вбризгување (HCG) - Кина Ningbo Второ хормон

Хорионски гонадотропин на вбризгување (HCG)

Краток опис:

Хорионски гонадотропин за инјектирање (I) 【Име на ветеринарни лекови】 【заедничко име】: хорионски гонадотропин за инјектирање (I) 【Англиски име】: хорионски гонадотропин за инјектирање 【главна состојка】: хорионски гонадотропин (HCG) 【Опис】: Овој производ е бело блок во облик на супстанција смрзнато-исушен или во прав 【фармаколошки ефекти】: Промовирање на зрелост фоликуло за женски риба и индуцира овулација; трансформира тека folliculi и granulosa клетки во лутеалната клетки; подобрување на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Хорионски гонадотропин за инјектирање (I)

   

  【Име на ветеринарни лекови】

  【Заедничко име】: хорионски гонадотропин за инјектирање (I)

  【Англиски име】: хорионски гонадотропин за инјектирање

  【】 Главни состојки: хорионски гонадотропин (HCG)

  【Опис】: Овој производ е бело блок во облик на материја сушен со замрзнување или во прав

  【Фармаколошки ефекти】: Промовирање на зрелост на фоликулите за женски риба и да предизвика овулација; трансформира тека folliculi и granulosa клетки во лутеалната клетки; подобрување на лачење на машки полов хормон за машки риба.

  】 【Индикации: Промовирање на сексуална зрелост или забрза созревање за риби

   

  【Употреба и Дозирање】:

  По производ е разреден во нормален физиолошки раствор, се изврши интраплеврален вбризгување под агол од 45 степени врз основа на риба пекторални перки без скала

  Кленот, bighead: 800-1600 единици / кг

  Clarias fuscus: 3000-3500 единици / кг

  Gurnard: 1000-2000 единици / кг

  Преполови погоре доза за машки риба. Во случај на две инјекции, 1 / 6-1 / 10 од вкупната доза се вбризгува за прв пат. Втората инјекција е дадена по 8-12 часа. Дозата може да се зголеми за правилно родител риба во раниот период на индукција мрест или во мали димензии. За други видови на риби, дозата може да се зголеми или намали, во согласност со горенаведените референца, а земајќи ги во предвид реалните ситуации.

  Забелешка: 4000 единици / kg за Bullfrog

   

  【Прашања треба внимание】 Овој производ е биохемиски агент кој е сиромашен со отпорност на топлина и лесно се губи ефикасноста во вода. Тоа е подобро да се направи подготовка пред да го користите.          

                                         

  【Спецификација】: (1) 2000 единици; (2) 5000 единици; (3) 10000 единици; (4) 50000 единица

  【Пакет】: 10 компјутери по пакет, 5 парчиња за 50000 единици

  【】 Складирање: Запечатено цврсто, се чуваат на ладно, темно место

  【Период на важност】: Две години

   

  Погоре е препорачливо од страна на експерти на дозата. Специфичните доза ќе се зголеми или намали со клинички ветеринар во согласност со реалните ситуации.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !