Cloprostenol Натриум вбризгување (тип Д ПГ) - Кина Ningbo Второ хормон

Cloprostenol Натриум Инјекција (D тип PG)

Краток опис:

Настава и Етикета за D-Cloprostenol Натриум вбризгување Упатство за D-Cloprostenol Натриум за вбризгување [ветеринарна Дрога Име] генеричко име: Д-Cloprostenol Натриум вбризгување Англиски име: Д-Cloprostenol Натриум вбризгување кинески Пинин: D-Lüqianliechunna Zhusheye [главна состојка] Д- Cloprostenol Натриум [Опис] Овој производ е безбоен транспарентна течност. [Фармаколошко дејство] Тоа е простагландини дрога. D-cloprostenol е функционална синтетички аналог на природен простагландин PG ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Настава и Етикета за Д-Cloprostenol натриум инјектирање

   Упатство за Д- Cloprostenol натриум инјектирање

  [Ветеринарна Име на дрога]

  Генеричко име: Д-Cloprostenol Натриум инјектирање

  Англиски име: Д-Cloprostenol Натриум инјектирање

  Кинески Пинин: D-Lüqianliechunna Zhusheye

  [Главна состојка]  D-Cloprostenol Натриум

  [Опис] Овој производ е безбоен транспарентна течност.

  [Фармаколошко дејство]  Тоа е простагландини дрога. D-cloprostenol е функционална синтетички аналог на природен простагландин PGF , која има силен ефект на растворување на luteum. D-cloprostenol е 3-4 пати повеќе активни од cloprostenol (рацемска мешавина). Силен распуштање на жолтото предизвикува брза деградација на жолтото тело. Како резултат на тоа, брзиот пад на производство на прогестерон се случува. По распаѓањето на жолтото тело, развој фоликул почнува во јајниците, а браната се враќа во нормала еструсот и овулацијата. Д-chloroprostol, исто така, може да предизвика контракции на матката мазни мускули, и има свива сила на матката.

  Интрамускулна инјекција на г-chloroprostol брзо се апсорбира во свињи. На време да се врв е 30-80 минути, и концентрацијата на врвот е 2μg / l. Покрај тоа, дистрибуирани концентрација во рамките на матката и јајниците во целната област е висока со краток временски половина работно време, што е само 3 часа. Тоа главно се екскретира преку урината и фецесот и се отстрани брзо.

  [Индикации]  Тоа се користи за лекување на постојаните corpus luteum крави. Тоа доведува до распаѓање на жолтото тело, и го прави крави се врати во нормала estrus.

  [Употреба и дозирање]  интрамускулна инјекција: 2ml (0.15mg од d-chloroprostol) за кравите по доза.

  [Несакана реакција] No adverse reaction has been detected with the recommended dosage.

  [Прашања треба внимание]  1. It is contraindicated in pregnant cows whose miscarriages are not hoped.

  2. Тоа е контраиндициран кај cows'dystocia предизвикани од facors како што се ненормални фатална позиција и механичка отпорност.

  3. Тоа е контраиндициран кај кравите со кардиоваскуларни болести или респираторни заболувања.

  4. Треба да се чува на темно место на температура од 1 ℃ до 10 ℃ по шишето се отвори, а тоа е ефикасен во рок од 28 дена. Неискористениот дел треба да бидат отфрлени.

  5. контаминација треба да се избегнуваат кога овој производ се допре.

  6. Бремените жени или кај пациенти со астма, трахеобронхиалното или други респираторни заболувања не смеат да се допираат на овој производ.

  7. Треба да се мијат веднаш со многу вода доколку производот има директен контакт со очите и кожата.

  8. Децата треба да се избегнува да се изложеност на овој производ.

  [Повлекување П-] 0 дена за кравите

  [Спецификација] Се бројат од страна на C 22H 29CLO 6. (1) 2ml: 0.15mg; (2) 20ml: 1.5mg

  [Пакет]

  [Чување]  Треба да се херметички, и се чуваат на ладно и темно место.

  [Рок на автентичност] 24 месеци


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !