Соединение гонадотропин за инјектирање (Ovumon) - Кина Ningbo Второ хормон

Соединение гонадотропин за инјектирање (Ovumon)

Краток опис:

Прирачник на соединението GnRHa вбризгување ветеринарна 【Име на ветеринарни лекови】 【заедничко име】: Сложените GnRHa вбризгување 【Англиски име】: Сложените GnRHa вбризгување 【име во Пинин】: Fufang Cuxingxianjisushifangjisu Leisiwu zhusheye 【главна состојка】: GnRHa, Motilium 【Опис】 : Овој производ е безбоен јасна течност 【фармаколошко дејство】: хормон дрога; GnRHa може да го подобри аденохипофизата за ослободување на LH и FSH, со ист ефект со LH и FSH; Motilium може strengthe ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прирачник на соединението GnRHa вбризгување

   

  ветеринарна

  【Име на ветеринарни лекови】

  【Заедничко име】: Сложените GnRHa инјектирање

  【Англиски име】: Сложените GnRHa инјектирање

  【Име во Пинин】: Fufang Cuxingxianjisushifangjisu Leisiwu zhusheye

  【】 Главни состојки: GnRHa, Motilium

  【Опис】: Овој производ е безбоен јасна течност

  【】 Фармаколошки акција: хормон на дрога; GnRHa може да го подобри аденохипофизата за ослободување на LH и FSH, со ист ефект со LH и FSH; Motilium може да го зајакне влијанието на GnRH

  【Индикации】: Тоа може да се користат за побудување на овулацијата и spermiation за риба

  【Употреба и Дозирање】: интрамускулна инјекција, со доза од 0,5 ml / kg; крап: една инјекција, се преполови дозирна за машки крап; сом: инјекција од страна на неколку пати, со 1-2 часа помеѓу секое инјектирање; пастрмка: инјекција од страна на неколку пати, со 3 дена помеѓу секое инјектирање

  【Прашања треба внимание】: Риба користење на овој производ е забрането да се јаде од страна на луѓе

  【Реакција несакани】: Прекумерна доза може да доведе до неуспехот на индукција стартувала

  【Спецификација】: 2ml

  【Пакет】: 10pcs по пакет

  【】 Складирање: Запечатено цврсто, и се чуваат на ладно, темно место

  【】 Периодот на автентичност: 18 месеци

  【Одобрување број】: ветеринарни лекови бр (2008) 110253135

  Производител 【】: Ningbo Второ хормон Фабрика

   

  Адреса: бр 398, Северна 2 -ри  прстен на патот, Cixi град на провинцијата Жеџијанг Поштенски: 315.300

  Тел: 0574-63017888                   

  Факс: 63041888

  Веб-страница: http: //www.nbshusheng.com         

  Е-пошта: cgy@nbshusheng.com

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !