Сложените S-GnRHa За Инјекција (Ovuhom) - Кина Ningbo Второ хормон

Соединение S-GnRHa За Инјекција (Ovuhom)

Краток опис:

Operation Manual of Compound S-GnRHa for Injection Veterinary Rx Drug 【Name of Veterinary Drug】 【Common Name】: Compound S-GnRHa for Injection 【English Name】: Compound S-GnRHa for Injection 【Name in Pinyin】: Zhusheyong Fufang Guiyu Cuxingxianjisushifangjisu Leisiwu 【Major Ingredient】: S-GnRHa, domperidone 【Description】: This product is white freeze-dried block-shaped substance or powder 【Pharmacological Action】: Hormone drug; S-GnRHa can promote fish to release gonadotrop...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прирачник на соединението S-GnRHa за инјектирање

  Ветеринарни Rx дрога

  【Име на ветеринарни лекови】

  【Заедничко име】: Соединение S-GnRHa за инјектирање

  【Англиски име】: Сложените S-GnRHa за инјектирање

  【Име во Пинин】: Zhusheyong Fufang Guiyu Cuxingxianjisushifangjisu Leisiwu

  【】 Главна состојка: S-GnRHa, домперидон

  【Опис】: Овој производ е бело блок во облик на материја сушен со замрзнување или во прав

  【Фармаколошко дејство】: хормон на дрога; S-GnRHa може да се промовира риба за да се ослободи гонадотропен хормон; домперидон е невротрансмитер допамин антагонист кој може да го запре допамин од ограничување на ослободување на гонадотропен хормон и подобрување на риба ослободување на гонадотропен хормон

  】 【Индикации: Тоа може да го стимулира ослободувањето на гонадотропен хормон и да се користат за побудување на овулацијата и spermiation за риба.

  【Употреба и Дозирање】: пекторални перки, veutro и интраперитонеална инјекција; Се меша едно шише на дрога со 10ml вода за да се подготви инјектираат течност суспензија; една инекција за трева крап, сребро крап, bighead и мандарина риба, со доза од 0,5 ml / kg; една инекција за megalobrama amblycephala и бела риба на Taihu Езеро, со доза на 0.3ml / kg; црна крап треба две инјекции: 0.2ml / kg за првата инјекција и 0,5 ml / kg за втората инјекција, постојат 24-48 часа помеѓу овие две инјекции; преполови дозата за машки риба.

  【Прашања треба внимание】: Риба користење на овој производ е забрането да се јаде од страна на луѓе

  【Спецификација】: S-GnRHa 200μg + домперидон 100мг

  【Пакет】: Таа е преполна со пеницилин шише, 10 шишиња во кутија

  【】 Складирање: Запечатено цврсто, и се чуваат на ладно, темно место

  【Период на важност】: Три години

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !