Домперидон вбризгување - Кина Ningbo Второ хормон

домперидон инјектирање

Краток опис:

Прирачник на домперидон вбризгување ветеринарна 【Име на ветеринарни лекови】 【заедничко име】: домперидон вбризгување 【Англиски име】: домперидон вбризгување 【име во Пинин】: Duopanlitong Zhusheye 【главна состојка】: домперидон 【Опис】: Овој производ е безбоен јасна течност 【】 фармаколошко дејство: се е антагонист на допамин рецептор; Домперидон може да го запре допаминот од ограничување на риба е ослободување на GTH и овулацијата како и зајакнување на LHRH-A2 и sGnRH-А да предизвикаат GT ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прирачник на домперидон инјектирање

  ветеринарна

  【Име на ветеринарни лекови】

  【Заедничко име】: домперидон инјектирање

  【Англиски име】: домперидон инјектирање

  【Име во Пинин】: Duopanlitong Zhusheye

  【】 Главни состојки: домперидон

  【Опис】: Овој производ е безбоен јасна течност

  【】 Фармаколошко дејство: Се е антагонист на допамин рецептор; Домперидон може да го запре допамин од ограничување на риба ослободување на GTH и овулацијата како и зајакнување на LHRH-A 2 и sGnRH-A да предизвикаат GTH ослободување и овулацијата.

  【Индикации】: може да се користи заедно со LHRH-A 2 за вештачки индукција на овулација empathema и за риба

  【Употреба и Дозирање】: Прво, се разредува овој производ со соодветна сума на солена вода до секој милиметар од вода содржи 5 ~ 10mg домперидон. Второ, се меша LHRH-A 2 за инјектирање со некои физиолошки раствор за да се добие LHRH-A 2 раствор со концентрација од 5 ~ 20μg / ml. Прилагодете ја потребната доза и се меша на горенаведените две решенија. Потоа, нанесете ја смесата за интраперитонеална инјекција (база на пекторални перки) или интрамускулна инјекција (во близина на база на грбна перка). Дозата за женски риба по килограм е како што следува:

   

    крап, каракуда крап трева крап клен, bighead клен платика clarias fuscus Лоуч megalobrama amblycephala Erythroculter ilishaeformis
  ДОМ 1 ~ 2mg 3 ~ 5 mg 3 ~ 5 mg 5mg 3mg 5mg 3mg 3mg 5mg
  LHRH-A 2 3 ~ 5μg 5μg 3 ~ 5μg 5 ~ 10 мg 3 ~ 5μg 5μg 3μg 4μg 5μg

  Црна крап треба две инјекции. Дозата за прв инјектирање: ДОМ 5mg + LHRH-A 2 5μg; втората инјекција е дадена 24 ~ 48 часа подоцна со доза од 5 mg ДОМ + LHRH-A 2 10 мg.

   

  Машки родител риба треба само 1/2 од дозата за горе женски родител риба

  【Несакани реакции】 Не несакани реакции се најде, ако препорачаната доза е проследена.

  【Прашања треба внимание】:

  1. Родител риба користење на овој производ е забрането да се јаде од страна на луѓе

  2. Тоа може да обезбеди подобра ефикасност на температура на водата од 20 ~ 30 ℃. Ако температурата на водата е пониска од 20 ℃, резултатите од индукција мрест ќе биде малку погодени.

  3. Претерано високи дози може да доведе до почетокот на овулацијата и ќе влијаат на неговата стапка на фертилитет.

  4. Тоа е подобро да се подготви за дрога пред да го користите. Подготвените лекови треба да се инјектира во рок од 0,5-1 часа.

   

  【Спецификација】: 2ml: 100mg

  【Пакет】: 10pcs по пакет

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !