Естрадиол бензоат вбризгување (естроген) - Кина Ningbo Второ хормон

Естрадиол бензоат Инјекција (естроген)

Краток опис:

Естрадиол бензоат вбризгување (естроген) [Опис] Овој производ е бледо жолта транспарентен мрсна течност. [Функција и употребата] Тоа може да се промовира развојот на втората сексуални знаци и формирање на сексуалните органи за женските животни, подобрување на функцијата на контракција за uteruses и јајцеводите, да се зголеми чувствителноста на uteruses на окситоцин, и да се промовира релаксација на грлото на матката отвори. Тоа е можност да се промовира развојот на млечните систем канал. Со мала количина на прогестерон ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Естрадиол бензоат вбризгување  (Е strogen )

  [Опис]

  Овој производ е бледо жолта транспарентен мрсна течност.

  [Функција и употреба]

  Тоа може да се промовира развојот на втората сексуални знаци и формирање на сексуалните органи за женските животни, подобрување на функцијата на контракција за uteruses и јајцеводите, да се зголеми чувствителноста на uteruses на окситоцин, и да се промовира релаксација на грлото на матката отвори. Тоа е можност да се промовира развојот на млечните систем канал. Со мала количина на прогестерон, тоа може да го поттикне женски животни да имаат сексуална желба и сексуална возбуда. Овој производ е широко се применуваат во задржа фетусот мембрани, ендометритис, и матката pyometra по породувањето за женските животни. Таа, исто така може да се користи за слаби мускули на матката, кога се користи во соработка со окситоцин. Покрај тоа, таа се применува во процесот на развој на млечните жлезди во поттикнување на доење за крави.

  [ U мудрец и дозирање] 

  1. соработка се користи со бремена кобила Серум гонадотропин да се направи estrous знаци очигледно за време на промовирањето на еструсот: со цел да се олесни откривањето на еструсот и да се направи estrous знаци очигледно кога бремена кобила Серум гонадотропин се применува за промовирање на еструсот, интрамускулна инјекција на 6-8mg на естрадиол бензоат може да се спроведе на вториот ден по користење бремена кобила Серум гонадотропин. 

  2. Подобрување на чувствителноста на мускулите на матката да окситоцин: Примена на естроген во процесот на породување не само што може да се промовира отворањето на грлото на матката отвори, но се зголеми чувствителноста на мускулите на матката да окситоцин. Пред инјектирање на окситоцин, естрадиол бензоат треба да се инјектира, и на дозирање е како што следува: 3-10 mg за свињи, 5-20mg за добиток, 10-20mg за коњи, 1-3 mg за овци, 0.5-2.0mg за кучиња и 0.2-0.5mg за мачки.

  3. лечење на болести на матката: тоа може да се третираат ендометритисот, матката инерција (subinvolution на матката), и задржана фетусот мембрани по испорака кога се користи во соработка со окситоцин. Естрадиол се инјектира прв (20-30mg за големи добиток, 10-20mg за добитокот од средна големина, и 5-10mg за мали животни), а потоа окситоцин се користат за третман (75-100IU за добиток и коњи, 30- 50IU за свињи и овци, 10-25IU за кучиња, и 5-10IU за мачки); интрамускулна инјекција или интраутерина инјектирање се применуваат, еднаш на секои 7 дена.

  4. Промовирање на estrus: високи дози на естрадиол бензоат може да се користи за промовирање на estrus за клинички anoestrus животни; Сепак, еструсот на ова време, обично не можат да се зголемуваат за нормален развој на фоликулите на овулација, но нормализирање на циклусот на еструсот. Дозирањето е како што следува: 10-20mg за добиток и коњи; 5-10mg за свињи; 3-5mg за овци.

  [ВНИМАНИЕ]

  1. Високо дози, долгорочно или несоодветна употреба на овој производ може да предизвика цисти на јајниците, абортус, атрофија на јајниците и сексуална апсење циклус за женските животни.

  2. Контраиндициран во храната животни.

  3. Се користи само за репродукцијата на животните.

  4. Не треба да се допре до децата.

  [Повлекување П-] 

  28 дена за говеда, овци и свињи (пробен); 7 дена за млеко (пробен)

  [Спецификации]

  10 × 2ml: 4mg

  [Чување]

  Засенчени и херметички; чуваат под температура од 30 ℃.

  [Рок на автентичност]

  2 години

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !