Гонадотропин за инјектирање (GnRH) - Кина Ningbo Второ хормон

Гонадотропин за инјектирање (GnRH)

Краток опис:

Shuniu GnRH (погодна за млечни говеда) Gonaderelin за инјектирање Националните четвртата класа на нови ветеринарни лекови [Опис] Овој производ е бела или off-бело сушење со замрзнување грутка или прав. [Функција и употреба] Овој производ може да го поттикне prepituitary жлезда на животното за ослободување на фоликуло-стимулирачкиот хормон (FSH) и luteotropin хормон (LH). Таа има лековито дејство на сите видови на заболување на јајниците, особено за фоликуларни цисти. Таа, исто така има влијание на случаите кои се имуни на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Shuniu GnRH (погодна за млечни говеда)

  Gonaderelin за инјектирање

  Т тој  national fourth class of new veterinary drug

  [Опис] 

  Овој производ е бела или off-бело сушење со замрзнување грутка или прав.

  [Функција и употреба]

  Овој производ може да го поттикне prepituitary жлезда на животното за ослободување на фоликуло-стимулирачкиот хормон (FSH) и luteotropin хормон (LH). Таа има лековито дејство на сите видови на заболување на јајниците, особено за фоликуларни цисти. Таа, исто така има влијание на случаите кои се имуни на хорионски гонадотропин (hCG) или LH. Тоа може да се излечи овулација неуспехот на фоликул (одложен овулација); тоа може да биде ко-се користи со вештачко оплодување, и може значително да се зголеми стапката на концепцијата во estrous на добиток. Покрај тоа, таа обично се користи за почетокот на функционална реставрација на јајници по породувањето клинички (во рок од 40 дена по испорака); исто така може да се користи за временски еструсот, темпиран вештачко оплодување да се скрати интервалот на испорака за да се целосно да се подобри плодноста кај говедата.

  [ U мудрец и дозирање]

  1.Curing фоликуларната цисти: се препорачува да се инјектираат интрамускулно Shuniu GnRH за 200 mcg за лекување на критичните фоликуларни цисти; се препорачува да се инјектираат интрамускулно Shuniu GnRH за 100 mcg за лекување на благи фоликуларни цисти.

  2.It е препорачливо да се инјектираат интрамускулно Shuniu GnRH за 100 mcg за лекување на неуспехот овулацијата.

  3.It е препорачливо да се инјектираат интрамускулно Shuniu GnRH за 100 mcg за лекување на јајниците инертност.

  4. Препорачливо е да се инјектираат интрамускулно Shuniu GnRH за 100 mcg за промовирање на овулацијата.

  5. Тоа може да се ко-се користи со инјектирање Cloprostenol Натриум (ПГ) за темпиран вештачко оплодување за млечни говеда (за наведената употреба и дозирање, ве молиме видете на 19 -та  страна на ова упатство, Shuniu GnRH (погодна за млечни говеда) )

  [ВНИМАНИЕ]

  Забрането е да се користи за промоција на раст.

  [Спецификации]

  100mcg × 10 шишиња

  [Чување]

  Се чуваат во херметички состојба во сенка (под 20 ℃).

  [Рок на автентичност]

  2 години

  [Повлекување П-] 

  Месо за 7 дена, млеко за 12 часа.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !