LHRH-A2 за инјектирање говеда и свињите - Кина Ningbo Второ хормон

LHRH-A2 за инјектирање говеда и свински

Краток опис:

Лутеинизирачки хормон ослободувачки хормон А2 за инјектирање (LHRH-A2) Оваа корпорација е единствениот производител кој има положено ДПП дома во однос на суровини за лутеинизирачкиот хормон за ослободување на хормони А2. [Опис] Овој производ е бело лиофилизирана блокови или во прав. [Функција и употреба] полипептид хормон дрога. Тоа може да промовира животните предниот дел на хипофизата да лачат лутеинизирачкиот хормон (LH) и на фоликуло-стимулирачкиот хормон (FSH), при што на зрелост на фоликулите на јајниците ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  L uteinizing H ormone R eleasing H ormone  A 2  за инјектирање (LHRH-A 2 )

  Оваа  корпорација е  единствениот производител кој има положено сертификација ДПП  дома  in terms of the raw materials for Luteinizing H ormone R eleasing H ormone s A 2.

   

  [Опис]

  Овој производ е бело лиофилизирана блокови или во прав.

  [Функција и употреба]

  Полипептид хормон дрога. Тоа може да промовира животните предниот дел на хипофизата да лачат лутеинизирачкиот хормон (LH) и на фоликуло-стимулирачкиот хормон (FSH), при што на зрелост на фоликулите на јајниците е унапреден во овулација. Тоа често се користи за лекување на овулација хистерезис, неактивен јајниците, упорни жолтото тело и цисти на јајниците за млечни крави. Тоа може да се промовира сперматогенезата за машки животни.

  [ U мудрец и дозирање] 

  Кога се инјектира, тоа треба да се разреди со стерилна вода за инјекции или стерилизирани солена вода.

  Една доза за интрамускулна инјекција:

  На млечни крави:

  1. овулација хистерезис: интрамускулна инјекција од 25-50μg додека оплодување се спроведува.

  2. Неактивен јајниците: 25μg, еднаш на ден; може да се користи за 3 последователни дена, а вкупната доза не треба да биде повеќе од 75μg; генерално, ефектот ќе биде подобро само кога има било која развиена јајниците фоликул.

  3. на јајниците цисти: 25μg, еднаш на ден; може да се користи за 3-4 дена по ред, а вкупната доза не треба да биде над 100μg.

  На свиња:

  Подобрување на големина ѓубре: интрамускулна инјекција од 25μg во текот на размножувањето

  По овца:

  Подобрување на бременост стапка плус големина ѓубре и подобрување на супер-овулација ефекти: 15-25μg.

  [ВНИМАНИЕ]

  Долгорочни и високи дози на апликација ќе предизвика хетерогени ефект, имено очигледно инхибиторен ефект.

  Општо земено, било кој друг вид на хормонска не треба да се користи додека се користи овој производ.

  [Спецификации]

  25μg 10 × 10 × 10 × 50μg 125μg

  [Чување]

  Засенчени и херметички; чуваат под температура од 20 ℃.

  [Рок на автентичност]

  3 години

  [Повлекување П-] 

  одредби

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !