LHRH-A2 за инјектирање употреба Риба - Кина Ningbo Второ хормон

LHRH-A2 за инјектирање употреба риба

Краток опис:

Лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А2 за инјектирање 【Име на ветеринарни лекови】 【заедничко име】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А2 за инјектирање 【Англиски име】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А2 за инјектирање 【главна состојка】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А2 【Опис】 : Овој производ е бело блок во облик на материја сушен со замрзнување или во прав 【】 фармаколошки ефекти: тоа е високо-ефикасни риба odinagogue кои може да се промовира риба хипофизата да се ослободи GTH (th ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Лутеинизирачкиот хормон за ослободување на хормон за 2 за инјектирање

   

  【Име на ветеринарни лекови】

  【Заедничко име】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон 2 за инјектирање

  【Англиски име】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон 2 за инјектирање

  【】 Главна состојка: лутеинизирачкиот хормон за ослободување на хормон за 2

  【Опис】: Овој производ е бело блок во облик на материја сушен со замрзнување или во прав

  【】 Фармаколошки ефекти: Тоа е високо-ефикасни риба odinagogue кои може да се промовира риба хипофизата да се ослободи GTH (што е лутеинизирачки хормон и фоликул стимулирачки хормон); се стимулира производството на сперма и зрелост за машки риба; подобрување на фоликулата женски риба е да лачат естроген кој ќе помогне да се забрза фоликул зрелост, овулација и производството на жолтото тело

  】 【Индикации: Промовирање на сексуална зрелост или забрза созревање за риби

  【Употреба и Дозирање】:

  A:  Стартувала индукција: 1. трева крап: една инјекција, 1-2mcg / kg

  2. Црното крап: две инјекции; првата инјекција: 0.5mcg / kg; вториот инјектирање: 1-2mcg / kg + риба хипофизата: 1-3mcg / kg; за оние со слаба сексуална зрелост, лековите може да се користи 10-20 дена однапред.

  3. кленот, bighead: две инјекции; првата инјекција: 0,2-0,4 mcg / kg; вториот инјектирање: 1-1.5mcg / kg; и двете од овие инјекции се одделени со 10-12 часа.

  Б: Зрелост забрзување: Растворете овој производ во солена вода, а потоа полека капе ја смесата во малтер содржи morrhuae олеум или чај масло петкратен износ од смесата. Мелење додека капе да се направи тоа емулгирам. Пред 10-25 дена на индукција размножување, инјектираат, како на 0.1-0.3mcg / kg. Преполови дозата за машки риба.

   

  【Спецификација】: (1) 25μg; (2) 50μg; (3) 125μg

  【Пакет】: 10pcs по пакет

  【Чување】: заштитени од светлина, запечатени цврсто, и се чуваат на ладно, темно место

  【Период на важност】: Три години

   

  Погоре е препорачливо од страна на експерти на дозата. Специфичните доза ќе се зголеми или намали со клинички ветеринар во согласност со реалните ситуации.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !