LHRH-A3 за инјектирање говеда и свињите - Кина Ningbo Второ хормон

LHRH-A3 за инјектирање говеда и свински

Краток опис:

Лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А3 за инјектирање (LHRH-A3) (Трговско име: Zaizaiduo) Оваа корпорација е единствениот производител кој има положено ДПП дома во однос на суровини за лутеинизирачкиот хормон за ослободување на хормони А3. [Опис] Овој производ е бело лиофилизирана блокови или во прав. [Функција и употреба] полипептид хормон дрога. Тоа може да промовира животните предниот дел на хипофизата да лачат лутеинизирачкиот хормон (LH) и на фоликуло-стимулирачкиот хормон (FSH), при што maturi ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  L uteinizing H ormone R eleasing H ormone  A 3  за инјектирање (LHRH-A 3 )

   (Трговско име: Zaizaiduo)

  Оваа  корпорација е  единствениот производител кој има положено сертификација ДПП  дома  in terms of the raw materials for Luteinizing H ormone R eleasing H ormone s A 3.

  [Опис]

  Овој производ е бело лиофилизирана блокови или во прав.

  [Функција и употреба]

  Полипептид хормон дрога. Тоа може да промовира животните предниот дел на хипофизата да лачат лутеинизирачкиот хормон (LH) и на фоликуло-стимулирачкиот хормон (FSH), при што на зрелост на фоликулите на јајниците е унапреден во овулација. Тоа не само што може веднаш да ги ослободи хормон синтетизира од страна на хипофизата, но стимулира синтеза на хормоните. Тоа може да се промовира сперматогенезата за машки животни.

  Тоа најчесто се користат за:

  1. Подобрување на големината на смет;

  2. Подобрување на стапката на бременост за време на estrum;

  3. Однесувајте сиромашните зрелост на фоликулите, одложен овулација и фоликуларни цисти;

  4. Зајакнување на ефектот на супер-овулација;

  5. Зајакнување на функцијата на жолтото тело.

  [ U мудрец и дозирање] 

  Кога се инјектира, тоа треба да се разреди со стерилна вода за инјекции или стерилизирани солена вода.

  I. Примена во Cattle репродукција

  1. Промовирање на обновување на функцијата на јајниците и скратување на интервал calving: интрамускулна инјекција од 5-15μg во рок од 8-18 дена по испорака; еднаш на ден за 3 последователни дена.

  2. Подобрување на стапката на бременост: а. интрамускулна инјекција од 25μg за време на парењето може значително да се подобри стапката на бременост кај estrum; b. интрамускулна инјекција од 25μg околу 40 дена по породувањето, интрамускулна инјекција од 0.2mg на ПГ со интервал од 6 дена, а интрамускулна инјекција од 20μg со друг интервал од еден ден очигледно може да се подобри стапката на бременост во рок од 60 дена по породувањето.

  3. третман на фоликуларен maldevelopment и одложен овулација: интрамускулна инјекција од 25-30μg во текот на размножувањето или 2 часа пред парење.

  4. Третман на развој на мулти-фоликуло: интрамускулна инјекција од 25μg секој ден за 3 последователни дена.

  5. лечење на цисти на јајниците: интрамускулна инјекција од 25μg секој ден за 5 последователни дена и интрамускулна инјекција од 100 mg на прогестерон во меѓувреме; со цел да се спречи повторување, прогестерон се вбризгува за неколку пати по три месеци на бременоста.

  II. Примена во Porcine репродукција

  1. Подобрување на стапката на бременост и отпадоци големина на маторици во estrum: интрамускулна инјекција од 25-50μg 0-4 часа пред парење по еструсот се случува да се сее, може да го зголеми просечната големина ѓубре на маторици за повеќе од 2 глави.

  2. ниска сексуална желба за машките свињи: 25μg секој ден за 3-5 последователни дена.

  III. Примена во овци репродукција

  По цел овца почна нормално еструсот, интрамускулна инјекција на 5-10μg на овој производ ќе се спроведе веднаш, и парењето се спроведува 4-6 часа подоцна (ако овца не е во еструсот, 0.5-1ml на Троица-хормон може да биде се користи за секоја овца за промовирање на еструсот). Ако наставата се следи, стапката на твининг за кози се зголемува значително, а големината на отпадоци за овци ќе се зголеми.

  IV. Примена во другите домашни животни

  Спроведување на интрамускулна инјекција за време на парењето или неколку часа пред парење да се подобри стапката на бременост и големина ѓубре: 15 мg по елен; 3-5μg по зајак; 15 мg на куче или лисица; 5μg по животно за кожата.

  [ВНИМАНИЕ]

  Долгорочни и високи дози на апликација ќе предизвика хетерогени ефект, имено очигледно инхибиторен ефект.

  Општо земено, било кој друг вид на хормонска не треба да се користи додека се користи овој производ.

  [Спецификации]

  10 × 10 × 15 мg 25μg 10 × 10 × 50μg 100μg

  [Чување]

  Засенчени и херметички; чуваат под температура од 20 ℃.

  [Рок на автентичност]

  3 години

  [Повлекување П-] 

  одредби

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !