LHRH-A3 за инјектирање употреба Риба - Кина Ningbo Второ хормон

LHRH-A3 за инјектирање употреба риба

Краток опис:

Лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А3 за инјектирање 【Име на ветеринарни лекови】 【заедничко име】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А3 за инјектирање 【Англиски име】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А3 за инјектирање 【главна состојка】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон А3 【Опис】 : Овој производ е бело блок во облик на супстанција смрзнато-исушен или во прав 【фармаколошки ефекти】: хормон за дрога. Овој производ може да се промовира риба хипофизата да се ослободи GTH; подобрување на женски риба ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Лутеинизирачкиот хормон за ослободување на хормон за 3 за инјектирање

   

  【Име на ветеринарни лекови】

  【Заедничко име】:  Лутеинизирачкиот хормон за ослободување на хормон за 3 за инјектирање

  【Англиски име】: лутеинизирачкиот хормон ослободувачки хормон 3 за инјектирање

  【】 Главна состојка: лутеинизирачкиот хормон за ослободување на хормон за 3

  【Опис】: Овој производ е бело блок во облик на материја сушен со замрзнување или во прав

  【Фармаколошки ефекти】: хормон за дрога. Овој производ може да се промовира риба хипофизата да се ослободи GTH; подобрување на фоликулата женски риба е да лачат естроген кој ќе помогне да се забрза фоликул зрелост, овулација и производството на жолтото тело; се стимулира производството на сперма и зрелост за машки риба. Тоа е високо-ефикасни риба odinagogue, обезбедувајќи подобра ефикасност особено за планинските области со големи дневни температурни варијации и за сиромашните гонадите рок на достасување од родител риба.

  】 【Индикации: Промовирање на сексуална зрелост или забрза созревање за риби

  【Употреба и Дозирање】:

  Стартувала индукција:

  1. Трева крап: една инјекција, 1.5-3.0mcg / kg. Преполови дозата за машки риба.
  2. Клен, bighead: две инјекции. Вкупно доза е 2-3mcg / kg. Првата инјекција треба 0.3-0.6mcg / кг. А остатокот ќе се инјектира 10-12 часа подоцна. Преполови дозата за машки риба.
  3. Црна крап: две инјекции; првата инјекција: 0,7-1,0 mcg / kg; втората инјекција по 12-14 часа: 1,5-3,3 mcg / kg + риба хипофизата: 1-3mcg / kg; за оние со лоша гонадите зрелост, лековите може да се користи 10-20 дена однапред.

   

  Зрелост забрзување: Растворете овој производ во солена вода, а потоа полека капе ја смесата во малтер содржи morrhuae олеум или чај масло петкратен износ од смесата. мелење додека капе да се направи тоа емулгирам. Пред 10-25 дена на индукција размножување, инјектираат, како на 0.2-0.5mcg / kg. Не инјекција или преполови дозата за машки риба.

   

  【Спецификација】: (1) 25μg; (2) 50μg; (3) 100μg

  【Пакет】: 10pcs по пакет

  【Чување】: заштитени од светлина, запечатени цврсто, и се чуваат на ладно, темно место

  【Период на важност】: Три години

   

  Погоре е препорачливо од страна на експерти на дозата. Специфичните доза ќе се зголеми или намали со клинички ветеринар во согласност со реалните ситуации.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !