Хипофизата фоликул стимулирачки хормон за инјектирање (FSH) - Кина Ningbo Второ хормон

Хипофизата фоликул стимулирачки хормон за инјектирање (FSH)

Краток опис:

Хипофизата фоликул стимулирачки хормон за инјектирање (FSH) [Опис] Овој производ е бела или off-бел смрзнато-исушениот блокови или во прав. [Функција и употреба] хормон за дрога. Тоа може да се промовира раст и развој на оваријални фоликули за женските животни и да се промовира на секрецијата на јајниците естроген заедно со LH, предизвикувајќи нормално estrus. Таа го стимулира развојот на семиниформните тубули epitheliums и средно сперматоцити на машки животни, и промовира сперматогенезата заедно со ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Хипофизата F ollicle S timulating H ormone  за инјектирање (FSH)

   

  [Опис]

  Овој производ е бела или off-бело лиофилизирана блокови или во прав.

  [Функција и употреба]

  Хормон за дрога. Тоа може да се промовира раст и развој на оваријални фоликули за женските животни и да се промовира на секрецијата на јајниците естроген заедно со LH, предизвикувајќи нормално estrus. Таа го стимулира развојот на семиниформните тубули epitheliums и средно сперматоцити на машки животни, и промовира сперматогенезата заедно со LH.

  Тоа најчесто се применува:

  1. Во супер-овулација на трансплантација на ембрионот.

  2. За да се излечи неуспехот да дојде во еструсот поради неактивен функцијата на јајниците.

  3. Да се ​​излечи развој повеќе фоликул поради хипофункција на јајници и неплодност поради алтернативна развојот на фоликулите на двете страни. 

  4. Во упорни жолтото тело.

  [ U мудрец и дозирање] 

  Кога се инјектира, тоа треба да се разреди со стерилна вода за инјекции или стерилизирани солена вода.

  I. Примена во Cattle репродукција

  1. Супер овулација: интрамускулна инјекција од 500-600IU вкупно; ќе се инјектира во 8 различни времиња со метод Намалување и начинот еднаков волумен; ќе се применува од осмиот до четиринаесеттиот ден (деветтиот до дванаесеттиот ден е подобро) добитокот донаторот дојде во estrus.

  2. третман на стационарни функцијата на јајниците или хипофункција: интрамускулна инјекција од 200IU на FSH; кога функцијата е во мирување, 100iu на LH ќе се користат во соработка; дозирањето треба да се повтори уште еднаш ако тоа е неефикасен.

  II. Примена во овци репродукција

  1. Супер овулација: на овца се pretreated со progestational хормон за 12-14 дена, а потоа се третираат за супер-овулација 2 дена пред крајот на предтретман; или овца се дава интрамускулна инјекција на ФСХ на дванаесеттиот или тринаесеттиот ден од estrus циклус за 3 последователни дена (овци) или 4 последователни дена (коза) со интервал од 12 часа; вкупната доза треба да биде 200-250IU.

  2. еструсот контрола: во anestrous сезона, предтретман со progestational хормон за 14 дена и интрамускулна инјекција на 50IU на FSH 1 ден пред крајот на предтретман и на тој ден на предтретман, односно, може да предизвикаат еструсот на овци и постигнување на повисока стапка на синхронизација на еструсот.

  III. Примена во P orcine R eproduction

  1. Супер овулација: интрамускулна инјекција од 300-400IU вкупно; ќе се инјектира во 6-8 различни времиња; два пати на ден за 3-4 последователни дена.

  2. лечење на недоволна количина на сперма за одгледување свињи: хипофизата фоликуло стимулирачки хормон (FSH); еднаш дневно за 2-3 дена по ред, и 50IU за секој пат.

  3. estrus индукција: интрамускулна инјекција од 100-150IU на FSH или 1000-1500IU на PMSG за маторици не е во estrus повеќе од 15 дена по ablactation, и интрамускулна инјекција на 0.1-0.2mg на Cloprostenol Натриум (PG) на тој ден или следен ден.

  IV. други

  Интрамускулна инјекција на 20-50IU на FSH за anoestrous кучиња со јајниците хипофункција еднаш на ден за 2 до 3 дена по ред може да предизвика estrus.

  [ВНИМАНИЕ]

  (1) Пред употреба на дрога, јајниците промени мора да бидат проверени, според кој на дозата и фреквенцијата се прилагоди.

  (2) Овој производ не треба да бидат подготвени во раствор за чување во случај на исклучување.

  [Повлекување П-]

  28 дена за месо и млеко за 7 дена

   [Спецификации]

  10 × 100iu

  [Чување]

  Засенчени и херметички; чуваат под температура од 20 ℃.

  [Рок на автентичност] 2 години

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !