Хипофизата лутеинизирачкиот хормон за инјектирање (LH) - Кина Ningbo Второ хормон

Хипофизата лутеинизирачкиот хормон за инјектирање (LH)

Краток опис:

Pituitarii Lutropinum Про Injectione (LH) [Опис] Овој производ е бела или off-бело лиофилизирана блокови или во прав. [Функција и употреба] хормон за дрога. Со помош на хипофизата фоликул стимулирачки хормон, тоа може да се промовира конечниот созревањето на фоликулите, индуцира овулација на зрели фоликули и да предизвика генерација на жолтото тело. Тоа главно се користи за: 1. Промовирање на фоликулите да созреат и овулација; 2. Промовирање на генерација на функционална корпус leteum; 3. Лек овулација ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Pituitarii Lutropinum Pro Injectione (LH)

   

  [Опис]

  Овој производ е бела или off-бело лиофилизирана блокови или во прав.

  [Функција и употреба]

  Хормон за дрога. Со помош на хипофизата фоликул стимулирачки хормон, тоа може да се промовира конечниот созревањето на фоликулите, индуцира овулација на зрели фоликули и да предизвика генерација на жолтото тело.

  Тоа главно се користи за: 1. Промовирање на фоликулите да созреат и овулација;

  2. Промовирање на генерација на функционална корпус leteum;

  3. Лек неуспех овулација (лоша зрелост на фоликулите, одложен овулација);

  4. Лек рана смрт или абортус на ембриони предизвикани од хипоплазија на жолтото тело;

  5. Лек премногу краток разгонване и повторете одгледувач на женски животни;

  6. Лек фоликул циста;

  7. Лек машки животни со ниско либидо, низок волумен сперма и помалку сперма.

  [ U мудрец и дозирање] 

  Кога се инјектира, тоа треба да се разреди со стерилна вода за инјекции или стерилизирани солена вода.

  I. А pplication на C attle репродукција

  1. Третман на стационарни функцијата на јајниците: интрамускулна инјекција од 200IU на FSH плус 100iu на LH; дозирањето треба да се повтори уште еднаш ако тоа е неефикасен.

  2. Индукција на овулација: интрамускулна инјекција од 200-300IU на LH за време на парењето или неколку часа пред парење може да се промовира овулација и да се подобри стапката на бременост.

  3. Синхронизација на овулација: интрамускулна инјекција од 200IU на LH во текот на еструсот на женски добиток по кои се лекуваат со синхронизација на еструсот може понатаму да го промовира синхронизација на овулацијата и да се подобри стапката на бременост по estrus синхронизација.

  4. Супер овулација: интрамускулна инјекција од 200IU на LH 72 часа по супер третман овулацијата може да се промовира созревање и овулацијата на фоликулите и да се зголеми ефектот на супер овулацијата.

  5. спречување на спонтани абортуси: интрамускулна инјекција од 200IU на LH неколку дена по вештачки оплодување; континуирана администрација за 2-3 последователни дена.

  II. други, пак,

  1. Подобрување на супер овулација ефект врз овците: интрамускулна инјекција од 100-200IU на LH 72 часа по супер третман овулацијата може да се промовира созревање и овулацијата на фоликулите и да се направи овулација синхронизирани.

  2. интрамускулна инјекција од 50-100IU на LH за овци во текот или после парење за 2-3 дена по ред може да се излечи предвремена смрт или постојано место на абортусот на ембриони предизвикани од хипоплазија на жолтото тело.

  3. Лек машки животни со ниско либидо, лош квалитет на сперма, крипторхизам и импотенција, итн

  [ВНИМАНИЕ]

  Овој производ е генерално не се подготвени во раствор за чување во случај на исклучување.

  Дозата треба да се дуплира за третман на јајниците циста.

  [Спецификации]

  10 × 200IU

  [Чување]

  Засенчени и херметички; чуваат под температура од 20 ℃.

  [Рок на автентичност] 2 години

  [Повлекување П-] нема одредби

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !