Неврохипофизата вбризгување - Кина Ningbo Второ хормон

Неврохипофизата инјектирање

Краток опис:

Неврохипофизата вбризгување неврохипофизата е целосно природен производ подготвен од страна на екстракција од свиња хипофизата. [Опис] Овој производ е безбоен транспарентни или речиси транспарентна течност. [Функција и употребата] Овој производ содржи окситоцин и pitressin. Окситоцин може да се возбуди uteruses селективно и зајакнување на контракција на матката мазни мускули. Неговиот ефект на возбудливи матката мазните мускули варира во зависност од дози и нивото на хормони in vivo. Една мала доза о ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Неврохипофизата инјектирање

  Неврохипофизата е на  сите природни производ подготвен од страна на екстракција од свиња питуитарната  жлезда.

  [Опис]

  Овој производ е безбоен транспарентни или речиси транспарентна течност.

  [Функција и употреба]

  Овој производ содржи окситоцин и pitressin. Окситоцин може да се возбуди uteruses селективно и зајакнување на контракција на матката мазни мускули. Неговиот ефект на возбудливи матката мазните мускули варира во зависност од дози и нивото на хормони in vivo. Мала доза на овој производ може да го подобри ритмички контракции на мускулите на матката со униформа контракција и релаксација за време на доцната бременост; големи дози на производот ќе предизвика tetanic контракција на матката мазни мускули и притиснете на крвните садови во миометриумот да вложи хемостатски ефекти. Покрај тоа, окситоцин може да се промовира контракција на myoepithelial клетки околу млечните ацинусите и млечните канали, олеснување на исфрлање на млеко. Pitressin има ефект на антидиуреза и подигање на крвниот притисок. Тоа е главно применети во:

  1. Постпартална нарушување на млеко исфрлањето, млечните оток, и промовирање на доењето за ново испорачани женки недостаток на млеко; млеко може да се извади 1-4 часа по инјекцијата.

  2. забрзување породувањето и odinopoeia.

  3. хемостаза за масовно крварење крави.

  4. Постпартална матката крварење и задржана фетусот мембрани.

  [ U мудрец и дозирање] 

  1. Постпартална нарушување на млеко исфрлањето, млечните оток, и промовирање на доењето за ново испорачани женки недостаток на млеко: една доза за интрамускулна инјекција: 20-40 единици за зрелост на коњите и говедата, еднаш дневно за 3 последователни дена; 10-20 единици за зрелост на овци и свињи, еднаш дневно за 3 последователни дена; 5-10 единици за кучиња, мачки, лисици, Racoon кучиња и minks, еднаш дневно за 3 последователни дена.

  2. забрзување породување и odinopoeia: единечна доза за субкутана инјекција или интрамускулна инјекција: 30-100 единици за коњи и говеда; 10-50 единици за овци и свињи; 2-10 единици за кучиња; 2-5 единици за мачки.

  3. хемостаза за масовно крварење кравјо: интравенска инјекција; 100-150 единици за единечна доза (додадена на 500ml на гликоза или натриум хлорид инјекција).

  4. Постпартална матката крварење и задржана фетусот мембрани: единечна доза за субкутана инјекција или интрамускулна инјекција: 30-100 единици за коњи и говеда; 10-50 единици за овци и свињи; 2-10 единици за кучиња; 2-5 единици за мачки.

  [Несакана реакција]

  Нејасно.

  [ВНИМАНИЕ]

  1. Контраиндициран околу времето на трудот во раѓањето канал абнормалност, абнормални фетална позиција, а сепак да се отвори cervixes.

  2. Високи дози може да предизвика покачување на крвниот притисок, олигурија и болки во стомакот.

  [Спецификации]

  10 x 1ml: 10 единици

  [Чување]

  Засенчени и се чуваат на темно и ладно место (под температура од 20 ℃).

  [Рок на автентичност]

  2 години

  [Повлекување П-] 

  одредби

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !