Бремените Маре Серум гонадотропин за инјектирање (PMSG) - Кина Ningbo Второ хормон

Бремена кобила на серумски гонадотропин за инјектирање (PMSG)

Краток опис:

Бремените Маре Серум гонадотропин (PMSG) Висока чистота со извонреден ефект [Опис] Овој производ е бело лиофилизирана блокови или во прав. [Функција и употреба] хормон за дрога. Таа има активност за фоликуло-стимулирачки хормон и лутеинизирачкиот хормон. Тоа може да се промовира развојот и созревањето на фоликулите на јајниците за женските животни и причина еструсот и овулацијата. Тоа може да го подобри сексуалната желба на машки животни и промовирање на сперматогенезата. Тоа најчесто се применуваат: 1. Во супер-ovulati ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  P преовладувачката M се S erum G onadotropin  (PMSG)

  Висока P urity  со  R emarkable Effect

   

  [Опис]

  Овој производ е бело лиофилизирана блокови или во прав.

  [Функција и употреба]

  Хормон за дрога. Таа има активност за фоликуло-стимулирачки хормон и лутеинизирачкиот хормон. Тоа може да се промовира развојот и созревањето на фоликулите на јајниците за женските животни и причина еструсот и овулацијата. Тоа може да го подобри сексуалната желба на машки животни и промовирање на сперматогенезата.

  Тоа најчесто се применува:

  1. Во супер-овулација на трансплантација на ембрионот.

  2. За да се подобри стапката на твининг за овци, како и подобрување на ефектот на еструсот синхронизација за рецептори.

  3. За да го поттикне женки во еструсот, да го промовира фоликуларен развој, и да се излечи рецесивен еструсот или неуспехот да дојде во еструсот поради неактивен функцијата на јајниците.

  4. Да се ​​излечи развој повеќе фоликул поради хипофункција на јајници и неплодност поради алтернативна развојот на фоликулите на двете страни.

  5. во индукција на еструсот и estrus  синхронизација .

  6. Да се ​​излечи aspermia, олигоспермија, слаба виталност на сперма и ниска сексуална желба за машки животни.

  [ U мудрец и дозирање] 

  Кога се инјектира, тоа треба да се разреди со разредувачи.

  Дози за секое животно:

  1. 1000iu за жолта добиток; 2000IU за buffalos; 1000-1500IU за крави; 2000-3000IU за супер-овулација

  2. 1000iu за свињи (плус 500-1000IU на hCG), или 1000iu по 100 килограми од тежината

  3. 300-500IU за овци; 600-1000 IU за супер-овулација

  4. 1000iu за елен; 1500IU за елен

  5. 30-50IU за зајаци; 100iu за minks; 300-500IU за nutria; 500-1000IU за кучиња и лисици; 200-400IU за мачки

  6. 5-10IU за глувци; 10-20IU за стаорци

  [ВНИМАНИЕ] 

  1. Треба да се подготви колку што е потребно, бидејќи на производот е лесно да се изгуби ефикасноста во воден раствор.

  2. антитела PMSG се користат соработка во подоцнежниот период за подобрување на ефектот на супер-овулација.

  3. интрамускулна инјекција од А3 или HCG може да се спроведе во текот на парење за промоција на ефектот на овулација и бременоста.

  [Спецификации]

  5× 1000iu + 5 шишиња од разредувач

  [Чување]

  Засенчени и херметички; се чуваат на ладно и темно место (2 ℃ -8 ℃).

  [Рок на автентичност]

  3 години

  [Повлекување П-] 

  одредби

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !