Adrenaline hydrochloride Injection - China Ningbo Second Hormone

Adrenaline hydrochloride Injection

Përshkrim i shkurtër:

Adrenaline hydrochloride Injection [Përshkrimi] Ky produkt është i pangjyrë apo gati pangjyrë të lëngshme të qartë. [Funksioni dhe Perdorimi] Produkti ka si efekt aktivizuar e receptorit α dhe receptor ß. aktivizimi α receptor mund të çojë në tkurrje e lëkurës, mukozës dhe anijes viscerale; β aktivizimi receptor mund të çojë në angiectasis e arteries koronare, eksitim e muskujve skeletik dhe muskujve kardiak, rritja e normës së zemrës dhe relaksimin e muskujve të lëmuar të bronkeve dhe tra gastrointestinal ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Adrenaline hydrochloride Injection

  [Përshkrim] 

  Ky produkt është i pangjyrë apo gati pangjyrë të lëngshme të qartë.

  [Funksioni dhe Perdorimi]

  Ky produkt ka si efekt të aktivizuar të receptorit α dhe receptorit ß. aktivizimi α receptor mund të çojë në tkurrje e lëkurës, mukozës dhe anijes viscerale; β aktivizimi receptor mund të çojë në angiectasis e arteries koronare, eksitim e muskujve skeletik dhe muskujve kardiak, rritja e normës së zemrës dhe relaksimin e muskujve të lëmuar të bronkeve dhe traktit gastrointestinal. ndikimi i saj në shtypjen e gjakut është i lidhur me dozë e saj, dozen e saj konvencionale mund të shkaktojë presion systolic për të shkuar deri pa shkaktuar presion diastolic për të shkuar lart ose duke shkaktuar atë për të shkuar pak më e ulët; Doza e saj të mëdha mund të shkaktojë të dy presion systolic dhe presion diastolic për të shkuar deri. Ajo është përdorur kryesisht për ndihmën e parë për arrestimin e papritur kardiak dhe për lehtësimin e simptomë e sëmundjeve të rënda në gjendjen e anafilaksisë, ajo mund të përdoret për urtikaria, sëmundje serum dhe edemë angioneurotike dhe astma bronkiale dhe kështu me radhë, ajo është gjithashtu përdoret zakonisht në kombinim me anestezi lokale të zgjasin kohëzgjatjen e anestezi lokale.

  [ U sage dhe dozimi]

  injeksion nënlëkurës: një dozë e vetme, 2-5ml për kali dhe për kafshët; 0.2-1.0ml për delet dhe derrat; 0.1-0.5ml për qen.

  injeksion intravenoz: një dozë e vetme, 1-3ml për kali dhe për kafshët; 0.2-0.6ml për delet dhe derrat; 0.1-0.3ml për qen.

  [ Negativ R Eaction ]

  Ky produkt mund të sjell eksitim, shqetësim, drithmë, të vjella, hipertension (mbi dozë), aritmi dhe kështu me radhë. injeksion përsëritet ajo mund të çojë në nekrozë lokale.

  [Kujdes]

  1. dridhje ventricular mund të shkaktohet kur ky produkt është përdorur në kombinim me anestetikë të përgjithshme të tilla si chloral sherbet. Nuk është e lejuar për të bashkë-përdoret me Digitalis dhe kalcium përgatitjen medicinale ose.
  2. Ajo duhet të përdoret me kujdes për sëmundje organike të zemrës, hyperthyroidism, shok traumatik dhe hemorragjike dhe kështu me radhë.

  3. Ky produkt nuk duhet të përdoret kur ajo është ndryshuar në ngjyrë.

  [Specifications]

  10 cm 1ml: 1mg

  [Ruajtje]

  Ajo duhet të shmanget që të jetë e ekspozuar në dritë dhe të ruhet në një gjendje hermetik në hije (nën 20 ℃)

  [Afat vlefshmërie]

  2 vjet

  [Periudha e tërheqjes] 

  Nuk ka dispozita

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !