Chorionic Gonadotrophin e injektimit (HCG) - China Ningbo Hormone Second

Chorionic Gonadotrophin i Injeksion (hCG),

Përshkrim i shkurtër:

Chorionic Gonadotrophin për injeksion (I) 【Emri i Veterinarisë drogës】 【Përbashkët Emri】: Chorionic Gonadotrophin për injeksion (I) 【Anglisht Emri】: Chorionic Gonadotrophin për injeksion 【Major Përbërës】: chorionic Gonadotrophin (HCG) 【Përshkrimi】: Ky produkt është e bardhë ngrijë-tharë bllok në formë substancë ose pluhur 【】 farmakologjike Effects: Nxitja e pjekurinë gjëndër për peshk femra dhe të nxitur ovulacionin; transformuar folliculi theka dhe qelizat granuloza në qeliza Luteal; rrisë ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Chorionic Gonadotrophin për injeksion (I)

   

  【Emri i Veterinarisë drogës】

  【】 Common Emri: Chorionic Gonadotrophin për injeksion (I)

  【】 English Emri: Chorionic Gonadotrophin për injeksion

  【】 Major Përbërës: Chorionic Gonadotrophin (HCG)

  【】 Përshkrimi: Ky produkt është substancë ngrijë-tharë bardhë bllok-formë ose pluhur

  【】 Farmakologjike Effects: Nxitja e pjekurinë gjëndër për peshk femra dhe të nxitur ovulacionin; transformuar folliculi theka dhe qelizat granuloza në qeliza Luteal; rritjen e sekretimit të hormoneve seksuale mashkullore për peshk mashkull.

  【】 Indikacionet: Regjistroni pjekurinë seksuale ose të përshpejtojë qelbëzim për peshqit

   

  【Perdorimi dhe dozimi】:

  Pasi produkti është holluar në solucion fiziologjik normal, të kryer injeksion intrapleural në një kënd prej 45 shkallë në bazë të gjoksit fin peshk pa shkallë

  Chub, bighead: 800-1600 njësi / kg

  Clarias fuscus: njësitë 3000-3500 / kg

  Gurnard: njësitë 1000-2000 / kg

  Përgjysmojë dozen e mësipërme për peshkut mashkullor. Në rast të dy injeksione, 1 / 6-1 / 10 të totalit dozen do të injektohet për herë të parë. Injeksion i dytë i jepet pas 8-12 orë. Doza mund të rritet siç duhet për peshk mëmë në periudhën e hershme të hedhje vezëve induksion ose në madhësi të vogla. Për varieteteve të tjera të peshkut, doza mund të rritet apo ulet në përputhje me referencë të mësipërm, ndërsa duke marrë parasysh situatat aktuale.

  Shënim: 4000 njësi / kg për Bullfrog

   

  【Çështjet nevojë për vëmendje】 Ky produkt është agjent biokimike e cila është e varfër në rezistencë për ngrohje dhe lehtësisht të humb efikasitetin në ujë. Është më mirë për të bërë përgatitjet e duhura para se ta përdorni atë.          

                                         

  【Specification】: (1): 2000 njësi; (2) 5000 njësi; (3) 10000 njësi; (4) 50000 njësitë

  【】 Paketa: 10 copë në paketë, 5 copë për 50000 njësi

  【】 Storage: mbyllur fort, mbahen në të ftohtë, vende të errëta

  【】 Periudha e vlefshmërisë: Dy vjet

   

  E mësipërme është doza e rekomanduar nga ekspertët. Doza e veçantë do të rritet apo ulet nga veterineri klinike sipas situatave aktuale.

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !