Kompleksi S-GnRHa Për Injection (Ovuhom) - China Ningbo Hormone Second

Komponimi S-GnRHa Për Injeksion (Ovuhom)

Përshkrim i shkurtër:

Operation Manual of Compound S-GnRHa for Injection Veterinary Rx Drug 【Name of Veterinary Drug】 【Common Name】: Compound S-GnRHa for Injection 【English Name】: Compound S-GnRHa for Injection 【Name in Pinyin】: Zhusheyong Fufang Guiyu Cuxingxianjisushifangjisu Leisiwu 【Major Ingredient】: S-GnRHa, domperidone 【Description】: This product is white freeze-dried block-shaped substance or powder 【Pharmacological Action】: Hormone drug; S-GnRHa can promote fish to release gonadotrop...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Manuale operimin e Përbërjes S-GnRHa për injeksion

  Veterinare Rx Drug

  【Emri i Veterinarisë drogës】

  【】 Emri i përbashkët: Kompleksi S-GnRHa për injeksion

  【】 English Emri: Kompleksi S-GnRHa për injeksion

  【Emri në Pinyin】: Zhusheyong Fufang Guiyu Cuxingxianjisushifangjisu Leisiwu

  【】 Major Përbërës: S-GnRHa, domperidone

  【】 Përshkrimi: Ky produkt është substancë ngrijë-tharë bardhë bllok-formë ose pluhur

  【】 Veprimi farmakologjike: drogës Hormone; S-GnRHa mund të nxisë peshkut për lirimin e hormonit gonadotropik; domperidone është një neurotransmitter dopamine antagonist të cilat mund të ndaluar dopamine nga përmbajtur lëshimin e hormoneve gonadotropik dhe të rritur peshkut lirimin e hormonit gonadotropik

  【】 Indikacionet: Kjo mund të stimulojë lirimin e hormonit gonadotropik dhe të përdoret për të nxitur ovulacionin dhe spermiation për peshk.

  【Perdorimi dhe dozimi】: fin gjoksit, veutro dhe injeksion intraperitoneal; Përzierje e një shishe droge me ujë 10ml për injektuar për përgatitjen e lëngshme suspensioni; një injeksion për krap bar, krapi argjendi, Bighead dhe mandarin peshku, me nje doze prej 0.5ml / kg; një injeksion për amblycephala megalobrama dhe peshku bardhë të Taihu liqenit, me nje doze prej 0.3ml / kg; krapi i zi ka nevojë për dy injeksione: 0.2ml / kg për injektimit të parë dhe 0.5ml / kg për injeksion dytë, ka 24-48 orë në mes të këtyre dy injeksione; përgjysmojë dozen për peshkut mashkullor.

  【Çështje kanë nevojë për vëmendje】: Peshku duke përdorur këtë produkt është e ndaluar për të ngrënë nga njerëzit

  【Specification】: S-GnRHa 200μg + domperidone 100mg

  【】 Paketa: Ajo është e mbushur në shishe penicilinë, 10 shishe në kuti

  【】 Storage: mbyllur fort, dhe mbahen në të ftohtë, vende të errëta

  【】 Periudha e vlefshmërisë: Tre vjet

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !