Domperidone Injection - China Ningbo Second Hormone

Domperidone Injection

Përshkrim i shkurtër:

Manual Operacioni i Domperidone Injection Veterinarisë 【Emri i Veterinarisë drogës】 【Përbashkët Emri】: Injection Domperidone 【English Emri】: Injection Domperidone 【Emri në Pinyin】: Duopanlitong Zhusheye 【Major përbërës】: Domperidone 【Përshkrimi】: Ky produkt është i pangjyrë të lëngshme të qartë 【】 farmakologjike Veprimi: Kjo është një antagonist receptor dopamine; Domperidone mund të ndalojë dopamine nga përmbajtur peshkut liruar nga GTH dhe ovulacionit, si dhe forcimin e LHRH-A2 dhe sGnRH-A për të nxitur GT ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Manual Operacioni i Domperidone Injection

  veterinar

  【Emri i Veterinarisë drogës】

  【】 Common Emri: Injection Domperidone

  【】 English Emri: Injection Domperidone

  【Emri në Pinyin】: Duopanlitong Zhusheye

  【】 Major Përbërës: Domperidone

  【】 Përshkrimi: Ky produkt është i pangjyrë të lëngshme të qartë

  【】 Farmakologjike Veprimi: Kjo është një antagonist receptor dopamine; Domperidone mund të ndalojë dopamine nga përmbajtur peshkut liruar nga GTH dhe ovulacionit, si dhe forcimin e LHRH-A 2 dhe sGnRH-A për të nxitur It t liruar dhe ovulacionit.

  【】 Indikacionet: Ajo mund të përdoret së bashku me LHRH-A 2 për induksion artificiale e empathema dhe ovulacionit për peshk

  【Përdorimi dhe Dozimi】: Së pari, holluar këtë produkt me një sasi të duhur të kripur normale derisa çdo milliliter e ujit përmban 5 ~ 10mg domperidone. Së dyti, përzierje LHRH-A 2 për injeksion me një solucion fiziologjik normal për të marrë një LHRH-Një 2 zgjidhje me një koncentrim prej 5 ~ 20μg / ml. Rregullo dozen e nevojshme dhe përzierje dy zgjidhje e mësipërme. Pastaj, aplikoni përzierje për injeksion SHQ (baza e gjoksit fin) ose injeksion intramuskular (në afërsi të bazës së dorsal fin). Doza për peshk femra për kilogram është si vijon:

   

    krapi, crucian bari krapi chub, bighead Dace lloj krapi clarias fuscus loach megalobrama amblycephala ilishaeformis Erythroculter
  DOM 1 ~ 2mg 3 ~ 5mg 3 ~ 5mg 5mg 3mg 5mg 3mg 3mg 5mg
  LHRH-A 2 3 ~ 5μg 5μg 3 ~ 5μg 5 ~ 10μg 3 ~ 5μg 5μg 3μg 4μg 5μg

  Krapi i zi ka nevojë për dy injeksione. Doza për injektimin e parë: DOM 5mg + LHRH-A 2 5μg; injektimi i dytë është i dhënë 24 ~ 48 orë pas me nje doze prej DOM 5mg + LHRH-A 2 10μg.

   

  peshk mashkull prind ka nevojë vetëm 1/2 e dozës së për peshkun e mësipërme mëmë femra

  【Negativ Reagimi drogës】 Asnjë reagim negativ i drogës është gjetur në qoftë se doza e rekomanduar është ndjekur.

  【Çështjet nevojë për vëmendje】:

  1. peshk prindërve duke përdorur këtë produkt është e ndaluar për të ngrënë nga njerëzit

  2. Ajo mund të sigurojë efikasitetin më të mirë në një temperaturë të ujit prej 20 ~ 30 ℃. Nëse temperatura e ujit është më e ulët se 20 ℃, rezultatet e hedhje vezëve induksionit do të preken pak.

  3. Doza tepër të larta mund të çojë në ovulacionit fillim dhe do të ndikojë në normën e saj të fertilitetit.

  4. Është më mirë për të përgatitur drogën para se duke e përdorur atë. Ilaçi i përgatitur duhet të injektohet brenda 0,5-1 orë.

   

  【】 Specifikimet: 2ml: 100mg

  【】 Paketa: 10pcs për paketë

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !