Estradiol Benzoate Injection (estrogjenit) - China Ningbo Second Hormone

Estradiol Benzoate Injeksion (estrogjenit)

Përshkrim i shkurtër:

Estradiol Benzoate Injection (estrogjenit) [Përshkrimi] Ky produkt është një zbehtë të verdhë të lëngshme transparente me vaj. [Funksioni dhe përdorimi] Kjo mund të nxisë zhvillimin e shenjave dytë seksuale dhe formimin e organeve seksuale për kafshët femra, të rritur funksionin e tkurrjes për uteruses dhe oviducts, të rrisë ndjeshmërinë e uteruses të oksitocinës, dhe për të nxitur relaksimin e vrimave të qafës së mitrës. Ajo është në gjendje për të nxitur zhvillimin e sistemit të qumështit kanal. Me një sasi të vogël të progesterone ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Estradiol Benzoate Injeksion  (E strogen )

  [Përshkrim]

  Ky produkt është një zbehtë të verdhë të lëngshme transparente me vaj.

  [Funksioni dhe përdorimi]

  Ajo mund të nxisë zhvillimin e shenjave dytë seksuale dhe formimin e organeve seksuale për kafshët femra, të rritur funksionin e tkurrjes për uteruses dhe oviducts, të rrisë ndjeshmërinë e uteruses të oksitocinës, dhe për të nxitur relaksimin e vrimave të qafës së mitrës. Ajo është në gjendje për të nxitur zhvillimin e sistemit të qumështit kanal. Me një sasi të vogël të progesterone, ajo mund të shkaktonte kafshëve femra të ketë dëshirën seksuale dhe eksitim seksual. Ky produkt është aplikuar gjerësisht në membranat pashpërndarë fetusit, endometritis, dhe pyometra mitrës pas lindjes për kafshët femra. Ajo mund të përdoret gjithashtu për muskujt e dobët mitrës kur përdoret bashkëpunojmë me oksitocinës. Përveç kësaj, ajo është aplikuar në procesin e zhvillimit të gjëndrrat e qumështit në induksion e laktacionit për lopët.

  [ U sage dhe dozimi] 

  1. përdoret bashkëpunojmë me shtatzëna Mare Serum Gonadotropin për të bërë shenja estrous dukshme gjatë promovimit estrus: në mënyrë që të lehtësojë zbulimin e estrus dhe të bëjnë shenja estrous qartë kur shtatzëna Mare Serum Gonadotropin është aplikuar për të promovuar estrus, injeksion intramuskular i 6-8mg e estradiol benzoate mund të zbatohet në ditën e dytë pas përdorimit shtatzënë Mare Serum Gonadotropin. 

  2. Përmirësimi ndjeshmërinë e muskujve mitrës të oksitocinës: aplikimi i estrogjenit në procesin e lindjes jo vetëm mund të nxisin hapjen e vrimave të qafës së mitrës, por të rrisë ndjeshmërinë e muskujve mitrës të oksitocinës. Para injektimin e oksitocinës, estradiol benzoate do te injektuar, dhe zgavra e dozimit eshte si me poshte: 3-10 mg per derrat, 5-20mg për kafshët 10-20mg për kuajt, 1-3 mg dele, 0.5-2.0mg për qentë, dhe 0.2-0.5mg për macet.

  3. Trajtimi i sëmundjeve të mitrës: kjo mund të trajtojë endometritis, inerci mitrës (subinvolution e mitrës), dhe mbajti membranat fetale pas lindjes kur përdoret bashkëpunojmë me oksitocinës. Estradiol do të injektohet parë (20-30mg për bagëti të mëdha, 10-20mg për bagëtinë e mesme-sized, dhe 5-10mg për kafshë të vogla), dhe pastaj oxytocin do të përdoren për trajtimin (75-100IU për bagëti dhe kuaj, 30- 50IU për derra dhe dele, 10-25IU për qentë, dhe 5-10IU për macet); injeksion intramuskular ose injeksion intrauterine do të zbatohen, një herë në çdo 7 ditë.

  4. Promovimi i estrus: doza të larta të estradiolit benzoate mund të përdoret për të promovuar estrus për kafshët klinike anoestrus; megjithatë, estrus e kësaj kohe zakonisht nuk mund të japin rritje të zhvillimit normal të gjëndër të ovulojë, por normalizimin e ciklit estrus. Dozimin është si vijon: 10-20mg për bagëti dhe kuaj; 5-10mg për derrat; 3-5mg për delet.

  [Kujdes]

  1. Doza e lartë, afatgjatë apo përdorimi i papërshtatshëm i këtij produkti mund të shkaktojë cysts ovarian, abortin, atrofi ovarian dhe arrestimin ciklit seksual për kafshët femra.

  2. Kundërindikuar në kafshë të ushqimit.

  3. përdoret vetëm për riprodhimin e kafshëve.

  4. Nuk duhet të preket nga fëmijët.

  [Periudha e tërheqjes] 

  28 ditë për kafshët, dele dhe derrat (paraprake); 7 ditë për qumësht (tentative)

  [Specifications]

  10 cm 2ml: 4mg

  [Ruajtje]

  Shaded dhe hermetik; ruhet nën temperaturë prej 30 ° C.

  [Afat vlefshmërie]

  2 vjet

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !