Gonadotropin për injeksion (GnRH) - China Ningbo Hormone Second

Gonadotropin për injeksion (GnRH)

Përshkrim i shkurtër:

Shuniu GnRH (të përshtatshme për kafshët e qumështit) Gonaderelin për injeksion Klasa kombëtar i katërt i drogës së re veterinare [Përshkrimi] Ky produkt është e bardhë ose off-bardhë ngrijë-tharje petë ose pluhur. [Funksioni dhe Perdorimi] Produkti mund të shpejtë gjëndrës prepituitary e kafshës për lirimin e hormonit të gjendrave-stimuluese (FSH) dhe hormone luteotropin (LH). Ajo ka një efekt kurues në të gjitha llojet e sëmundjeve vezore, sidomos për cysts folikulare. Ajo gjithashtu ka një efekt mbi rastet që janë të imunizuar ndaj ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Shuniu GnRH (të përshtatshme për kafshët e qumështit)

  Gonaderelin për injeksion

  T ai  national fourth class of new veterinary drug

  [Përshkrim] 

  Ky produkt është e bardhë ose off-bardhë ngrijë-tharje petë ose pluhur.

  [Funksioni dhe Perdorimi]

  Produkti mund të shpejtë gjëndrës prepituitary e kafshës për lirimin e hormonit të gjendrave-stimuluese (FSH) dhe hormone luteotropin (LH). Ajo ka një efekt kurues në të gjitha llojet e sëmundjeve vezore, sidomos për cysts folikulare. Ajo gjithashtu ka një efekt mbi rastet që janë të imunizuar ndaj chorionic gonadotrophin (hCG) ose LH. Ajo mund te kuroje dështimin ovulacionit e gjëndër (vonuar ovulacionit); ajo mund të bashkë-përdoret me fekondim artificial, dhe dukshëm mund të rrisë normën e konceptim në estrous e bagëtisë. Përveç kësaj, ajo është përdorur zakonisht për restaurimin e hershme funksionale të vezores pas dorëzimit klinikisht (brenda 40 ditëve pas lindjes); ajo gjithashtu mund të përdoret për estrus në kohën e duhur, në kohën e duhur mbarësimit artificial për të shkurtuar intervali ofrimit në mënyrë që të përmirësojë tërësisht e pjellorisë gjedhit.

  [ U sage dhe dozimi]

  1.Curing cysts folikulare: ajo është e rekomanduar për të intramuskulare injektuar Shuniu GnRH për 200 mcg për shërimin e cysts folikulare kritike; rekomandohet të intramuskulare injektuar Shuniu GnRH për 100 mcg për mjekimin cysts butë folikulare.

  2.It rekomandohet të intramuskulare injektuar Shuniu GnRH për 100 mcg për mjekimin dështimi ovulacionit.

  3.It rekomandohet të intramuskulare injektuar Shuniu GnRH për 100 mcg për mjekimin e amulli ovarian.

  4. Është e rekomanduar për të injektuar intramuskulare Shuniu GnRH për 100 mcg për promovimin e ovulacionit.

  5. Ajo mund të bashkë-përdoret me injeksion Cloprostenol natriumi (PG) për inseminimin artificial në kohën e duhur për kafshët e qumështit (për përdorim të caktuar dhe dozen, ju lutem shihni 19 -të  faqe të këtij manuali, Shuniu GnRH (të përshtatshme për kafshët e qumështit) )

  [Kujdes]

  Është e ndaluar të përdoret për promovimin e rritjes.

  [Specifications]

  100mcg × 10 shishe

  [Ruajtje]

  E ruajtur në një gjendje hermetike ne ngjyre (meposhtme 20 ° C).

  [Afat vlefshmërie]

  2 vjet

  [Periudha e tërheqjes] 

  Mish për 7 ditë, Qumësht për 12 orë.

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !