LHRH-A3 për injeksion gjedhit dhe derrave - China Ningbo Hormone Second

LHRH-A3 për injeksion gjedhit dhe derrave

Përshkrim i shkurtër:

Luteinizing Hormone liruar hormon A3 për injeksion (LHRH-A3) (Emri tregtar: Zaizaiduo) Kjo Corporation është prodhuesi i vetëm që ka kaluar certifikimit PMP në shtëpi në aspektin e lëndëve të para për Luteinizing Hormone liruar hormonet A3. [Përshkrimi] Ky produkt është e bardhë ngrijë-tharë blloqe ose pluhur. [Funksioni dhe përdorimi] medikament hormon polipeptid. Kjo mund të nxisë hipofizës kafshëve përparme të sekretoj hormoni lutenizues (LH) dhe të gjendrave-stimuluese hormone (FSH), përmes së cilit maturi ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  L uteinizing H ormone R eleasing H ormone  A 3  për injeksion (LHRH-A 3 )

   (Emri tregtar: Zaizaiduo)

  Kjo  Corporation është  prodhuesi i vetëm që ka kaluar certifikimit PMP  në shtëpi  in terms of the raw materials for Luteinizing H ormone R eleasing H ormone s A 3.

  [Përshkrim]

  Ky produkt është e bardhë ngrijë-tharë blloqe ose pluhur.

  [Funksioni dhe përdorimi]

  medikament polipeptid hormoneve. Kjo mund të nxisë hipofizës kafshëve përparme të sekretoj hormoni lutenizues (LH) dhe të gjendrave-stimuluese hormone (FSH), ku maturimit të follicles ovarian është promovuar te ovulacionit. Ajo nuk mund të menjëherë lirimin e hormonit sintetizohet nga gjëndrra e hipofizës, por stimuluar sintezën e hormoneve. Kjo mund të nxisë spermatogenesis për kafshët meshkuj.

  Ajo është përdorur zakonisht për:

  1. Përmirësimi madhësinë e mbeturinave;

  2. Përmirësimi i normës së shtatzënisë gjatë estrum;

  3. Treat pjekuria e dobët e follicles, ovulacionit vonuar dhe cysts folikulare;

  4. Forcimi efektin e super-ovulacionit;

  5. Forcimi i funksionit të corpus luteum.

  [ U sage dhe dozimi] 

  Kur injektuar, ajo do të jetë i holluar me ujë steril për injeksion apo ujë të sterilizuar kripur.

  I. Aplikimi në kafshët Riprodhimi

  1. nxitjen rivendosjen e funksionit ovarian dhe shkurtimit intervalin Pjellje: injeksion intramuskular e 5-15μg brenda 8-18 ditë pas lindjes; një herë në ditë për 3 ditë rresht.

  2. Përmirësimi i normës së shtatzënisë: a. injeksion intramuskular i 25μg gjatë çiftëzimit mund të përmirësojë ndjeshëm normën shtatzënisë në estrum; b. injeksion intramuskular i 25μg rreth 40 ditë pas lindjes, injeksion intramuskular i 0.2mg të GP me një interval prej 6 ditësh, dhe injeksion intramuskular i 20μg me një interval prej një ditë të qartë mund të përmirësojë shkallën e shtatzënisë brenda 60 ditëve pas dorëzimit.

  3. Trajtimi i maldevelopment folikulare dhe ovulacioni vonuar: injeksion intramuskular të 25-30μg gjatë çiftëzimit ose 2 orë para çiftëzimit.

  4. Trajtimi i zhvillimit multi-gjëndër: injeksion intramuskular i 25μg çdo ditë për 3 ditë rresht.

  5. Trajtimi i cisteve ovarian: injeksion intramuskular e 25μg çdo ditë për 5 ditë të njëpasnjëshme dhe injeksion intramuskular prej 100mg e progresteronit në ndërkohë; me qëllim parandalimin e përsëritjes, progesterone do të injektohet për herë të shumta tre muaj pas shtatzënisë.

  II. Aplikimi në riprodhim Derrat

  1. Përmirësimi i normës së shtatzënisë dhe mbeturinave madhësinë e dosave në estrum: injeksion intramuskular i 25-50μg 0-4 orë para çiftëzimit pas estrus ndodh për dosa mund të rrisë madhësinë mesatare e mbeturinave të dosave nga më shumë se 2 kokat.

  2. dëshira ulët seksuale për derrat meshkuj: 25μg çdo ditë për 3-5 ditë rresht.

  III. Aplikimi në Dele Riprodhimi

  Pasi objektivi femër filluar estrus normale, injeksion intramuskular i 5-10μg të këtij produkti do të bëhet menjëherë, dhe mating do të zbatohet 4-6 orë më vonë (nëse femër nuk është në estrus, 0.5-1ml i Trinity-hormon mund të jetë përdoret për çdo dele për të promovuar estrus). Nëse udhëzimi është ndjekur, shkalla e binjakëzimit për dhitë do të rritet në mënyrë të konsiderueshme, dhe madhësia pjellë për delet do të rritet.

  IV. Aplikimi në kafshët e tjera në familje

  Zbatimi injeksion intramuskular gjatë çiftëzimit ose disa orë para se të çiftëzimit për të përmirësuar normën e shtatzënisë dhe madhësinë e mbeturinave: 15μg per dre; 3-5μg per lepuri; 15μg per qen ose dhelpra; 5μg per kafshe lëkurës.

  [Kujdes]

  Afatgjatë dhe doza të larta të aplikimit do të shkaktojë efekt heterogjene, efekt dmth dukshëm frenues.

  Në përgjithësi, çdo lloj tjetër të hormoneve nuk duhet të përdoret, ndërsa ky produkt është përdorur.

  [Specifications]

  10 cm 15μg 10 x 25μg 10 x 50μg 10 cm 100μg

  [Ruajtje]

  Shaded dhe hermetik; ruhet nën temperaturë prej 20 ° C.

  [Afat vlefshmërie]

  3 vjet

  [Periudha e tërheqjes] 

  Nuk ka dispozita

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !