Hipofizës Luteinizing Hormone për injeksion (LH) - China Ningbo Hormone Second

Hipofizës Luteinizing Hormone për injeksion (LH)

Përshkrim i shkurtër:

Pituitarii Lutropinum Pro Injectione (LH) [Përshkrimi] Ky produkt është e bardhë ose off-bardhë blloqe ngrijë-tharë ose pluhur. [Funksioni dhe përdorimi] medikament Hormone. Me bashkëpunimin e hipofizës hormonit gjëndër-stimuluese, ajo mund të nxisin pjekjen përfundimtare të follicles, të nxitur ovulacionin e follicles pjekur dhe nxitur brezin e corpus luteum. Ajo është përdorur kryesisht për: 1. Nxitja e follicles të pjekur dhe ovulate; 2. Regjistroni gjenerimin e leteum funksional korpusin; 3. Cure ovulacionit ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Pituitarii Lutropinum Pro Injectione (LH)

   

  [Përshkrim]

  Ky produkt është i bardhë ose off-bardhë blloqe ngrijë-tharë ose pluhur.

  [Funksioni dhe përdorimi]

  drogës Hormone. Me bashkëpunimin e hipofizës hormonit gjëndër-stimuluese, ajo mund të nxisin pjekjen përfundimtare të follicles, të nxitur ovulacionin e follicles pjekur dhe nxitur brezin e corpus luteum.

  Ajo është përdorur kryesisht për: 1. Nxitja e follicles të pjekur dhe ovulate;

  2. Regjistroni gjenerimin e leteum funksional korpusin;

  Dështimi 3. Cure ovulacionit (maturimi i dobët i follicles; vonuar ovulacionit);

  4. Cure vdekja e hershme apo aborti i embrioneve të shkaktuara nga hypoplasia e corpus luteum;

  5. Cure nxitje shumë e shkurtër dhe të përsëritur Breeder e kafshëve femra;

  6. Cure fshikëz kist;

  7. Kafshët Cure meshkuj me makinë të ulët seksuale, spermë të ulët vëllimit dhe më pak spermës.

  [ U sage dhe dozimi] 

  Kur injektuar, ajo do të jetë i holluar me ujë steril për injeksion apo ujë të sterilizuar kripur.

  I. Nje pplication e C attle riprodhimit

  1. Trajtimi i funksionit stacionare ovarian: injeksion intramuskular 200IU e FSH plus 100IU të LH; dozimin do të përsëritet një herë në qoftë se është i paefektshëm.

  2. Induksioni i ovulacionit: injeksion intramuskular i 200-300IU e LH gjatë çiftëzimit ose disa orë para se të çiftëzimit mund të nxisë ovulacionit dhe për të përmirësuar normën e shtatzënisë.

  3. Sinkronizimi i ovulacionit: injeksion intramuskular i 200IU të LH gjatë estrus e bagëtisë femra pas duke u trajtuar me sinkronizimin estrus mund të nxisë më tej sinkronizimin e ovulacionit dhe për të përmirësuar normën e shtatzënisë pas sinkronizimit estrus.

  4. ovulacionit Super: injeksion intramuskular i 200IU e LH 72 orë pas trajtimit super ovulacionit mund të nxisin maturimin dhe ovulacionit e follicles dhe të rritur efektin e super ovulacionit.

  5. Parandalimi aborte spontane: injeksion intramuskular i 200IU prej disa ditësh LH pas mbarësimit artificial; Administrata e vazhdueshme për 2-3 ditë rresht.

  II. Të tjerët

  1. Rritja efekt super ovulacionit mbi delet: injeksion intramuskular i 100-200IU e LH 72 orë pas trajtimit super ovulacionit mund të promovuar maturimin dhe ovulacionit e follicles dhe të bëjnë ovulacionit sinkronizuar.

  2. intramuskular injeksion i 50-100IU e LH për deleve gjatë ose pas çiftëzimit për 2-3 ditë rresht mund te kuroje vdekjen e hershme apo aborti përhershëm të embrioneve të shkaktuara nga hypoplasia e corpus luteum.

  3. Kafshët Cure meshkuj me makinë të ulët seksuale, cilësi të dobët spermës, cryptorchidism, dhe impotencë, etj

  [Kujdes]

  Ky produkt në përgjithësi nuk është i përgatitur në zgjidhje për ruajtje në rast të shkrirjes.

  Doza duhet të dyfishohet për trajtimin e kist ovarian.

  [Specifications]

  10 cm 200IU

  [Ruajtje]

  Shaded dhe hermetik; ruhet nën temperaturë prej 20 ° C.

  [Afat vlefshmërie] 2 vjet

  [Periudha e tërheqjes] ka dispozita

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !