Pasmë hipofizë Injection - China Ningbo Second Hormone

Pasmë hipofizë Injection

Përshkrim i shkurtër:

Pasmë hipofizë Injection pasmë hipofizës është një produkt i të gjitha-natyrore përgatitur nga nxjerrja nga gjëndrra e hipofizës derr. [Përshkrimi] Ky produkt është një lëng i pangjyrë transparente ose pothuajse transparente. [Funksioni dhe përdorimi] Ky produkt përmban oxytocin dhe pitressin. Oxytocin mund të nxeh uteruses selektive dhe për të forcuar tkurrjen e muskujve të mitrës të qetë. Efekti i saj i muskujve të mitrës emocionuese qetë ndryshon në përputhje me doza dhe nivelet e hormoneve në vivo. Një të vogël o dozë ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Pasmë hipofizë Injection

  Pasmë hipofizës është një  produkt i të gjitha-natyrore përgatitur nga nxjerrja nga derr hipofizës  gjëndër.

  [Përshkrim]

  Ky produkt është një lëng i pangjyrë transparente ose pothuajse transparente.

  [Funksioni dhe përdorimi]

  Ky produkt përmban oxytocin dhe pitressin. Oxytocin mund të nxeh uteruses selektive dhe për të forcuar tkurrjen e muskujve të mitrës të qetë. Efekti i saj i muskujve të mitrës emocionuese qetë ndryshon në përputhje me doza dhe nivelet e hormoneve në vivo. Një dozë e vogël e këtij produkti mund të rritur kontraktimet ritmike të muskujve të mitrës me tkurrje uniforme dhe relaksim gjatë fund të shtatzënisë; doza të mëdha të produktit do të shkaktojë tkurrje tetanosi e mitrës muskujve të butë dhe të shtypni enët e gjakut në myometrium të ushtrojë efektet hemostatic. Përveç kësaj, oksitocina mund të nxisin tkurrjen e qelizave myoepithelial rreth kanalet e qumështit acini dhe qumështit, lehtësimin e nxjerrje e qumështit. Pitressin ka efektin e antidiuresis dhe ngritjen e presionit të gjakut. Ajo është aplikuar kryesisht në:

  1. Postpartum çrregullim i nxjerrje qumështit, ënjtje e qumështit, dhe promovimin e laktacionit për kafshët e reja të dorëzuara femra mungesa e qumështit; Qumështi mund të nxirret 1-4 orë pas injektimit.

  2. Nxitimi pjellje dhe odinopoeia.

  3. Hemostasis për hemorragji masive lopëve.

  4. paslindjes gjakderdhje mitrës dhe mbahen membranat fetusit.

  [ U sage dhe dozimi] 

  1. çrregullim Postpartum e nxjerrje qumështit, ënjtje e qumështit, dhe promovimin e laktacionit për kafshët e reja të dorëzuara femra mungesa e qumështit: një dozë të vetme për injeksion intramuskular: 20-40 njësi për kuajt pjekur dhe të kafshëve, një herë në ditë për 3 ditë rresht; 10-20 njësi për deles pjekur dhe derrat, një herë në ditë për 3 ditë të njëpasnjëshme; 5-10 njësi për qentë, macet, dhelpra, Racoon-qentë dhe minks, një herë në ditë për 3 ditë rresht.

  2. pjellje shpejtuar dhe odinopoeia: një dozë e vetme për injektim nën lëkurë ose injeksion intramuskular: 30-100 njësi për kuajsh dhe të kafshëve; 10-50 njësi për dele dhe derrat; 2-10 njësi për qen; 2-5 njësi për macet.

  3. Hemostasis për hemorragji masiv lopëve: injeksion intravenoz; 100-150 njësi për një dozë të vetme (shtohet 500ml e glukozës ose klorid natriumi injeksion).

  4. paslindjes gjakderdhje mitrës dhe mbahen membranat fetusit: një dozë të vetme për injektim nën lëkurë ose injeksion intramuskular: 30-100 njësi për kuajsh dhe të kafshëve; 10-50 njësi për dele dhe derrat; 2-10 njësi për qen; 2-5 njësi për macet.

  [Negativ reaksion]

  Jo e qarte.

  [Kujdes]

  1. Kundërindikuar afër kohës së punës në anomalitë kanalin e lindjes, pozitës anormale të fetusit, dhe ende-të-hapur cervixes.

  2. Doza e lartë mund të shkaktojë lartësi të presionit të gjakut, oliguria dhe dhimbje barku.

  [Specifications]

  10 x 1ml: 10 njësi

  [Ruajtje]

  Shaded dhe të ruhet në një vend të errët dhe të ftohtë (nën temperaturë prej 20 ℃).

  [Afat vlefshmërie]

  2 vjet

  [Periudha e tërheqjes] 

  Nuk ka dispozita

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !