Shtatzënë Mare Serum Gonadotropin për injeksion (PMSG) - China Ningbo Hormone Second

Shtatzënë Mare Serum Gonadotropin për injeksion (PMSG)

Përshkrim i shkurtër:

Shtatzënë Mare Serum Gonadotropin (PMSG) Pastërtia e Lartë me ndikim të shquar [Përshkrimi] Ky produkt është e bardhë ngrijë-tharë blloqe ose pluhur. [Funksioni dhe përdorimi] medikament Hormone. Ajo ka aktivitet për hormonit fshikëz stimulues dhe hormon lutenizues. Ajo mund të nxisë zhvillimin dhe maturimin e follicles ovarian për kafshët femra dhe shkaku estrus dhe ovulacionit. Ajo mund të përmirësojë dëshirën seksuale të kafshëve meshkuj dhe për të promovuar spermatogenesis. Ajo është zakonisht aplikohet: 1. Në super-ovulati ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  P dominues M janë S ERUM G onadotropin  (PMSG)

  Lartë P urity  me  R emarkable Effect

   

  [Përshkrim]

  Ky produkt është e bardhë ngrijë-tharë blloqe ose pluhur.

  [Funksioni dhe përdorimi]

  drogës Hormone. Ajo ka aktivitet për hormonit fshikëz stimulues dhe hormon lutenizues. Ajo mund të nxisë zhvillimin dhe maturimin e follicles ovarian për kafshët femra dhe shkaku estrus dhe ovulacionit. Ajo mund të përmirësojë dëshirën seksuale të kafshëve meshkuj dhe për të promovuar spermatogenesis.

  Ajo është zakonisht aplikohet:

  1. Në super-ovulacionit e transplantimit embrionit.

  2. Për të përmirësuar shkallën e binjakëzimit për dele dhe të rritur efektin e sinkronizimit estrus për receptorët.

  3. Për të nxitur kafshët femra në estrus, të promovojë zhvillimin folikulare, dhe kurë estrus largues ose dështimin për të ardhur në estrus për shkak të funksionit ovarian joaktive.

  4. Për të kuruar zhvillimit me shumë gjëndër për shkak të hypofunction ovarian dhe varfëri për shkak të zhvillimit alternativ të follicles në të dyja anët.

  5. Në induksion estrus dhe estrus  sinkronizimin .

  6. Për të kuruar aspermia, oligospermia, vitalitetin dobët të spermës dhe dëshirën seksuale të ulët për kafshët meshkuj.

  [ U sage dhe dozimi] 

  Kur injektuar, ajo do të jetë i holluar me tretes.

  Doza për secilën kafshe:

  1. 1000iu për bagëti të verdhë; 2000IU për buffalos; 1000-1500IU për lopët; 2000-3000IU për super-ovulacionit

  2. 1000iu për derrat (plus 500-1000IU i hCG), ose 1000iu për 100 kg nga pesha

  3. 300-500IU dele; 600-1000 IU për super-ovulacionit

  4. 1000iu për dre; 1500IU për dre kuqe

  5. 30-50IU për lepuri; 100IU për minks; 300-500IU për Nutria; 500-1000IU për qentë dhe dhelpra; 200-400IU për macet

  6. 5-10IU për minj; 10-20IU për minjtë

  [Kujdes] 

  1. Ajo duhet të përgatitet si të nevojshme që produkti është e lehtë për të humbur efikasitetin në tretësirë ​​ujore.

  2. antitrupave PMSG do të përdoren bashkarisht në periudhën e mëvonshme për të përmirësuar efektin e super-ovulacionit.

  3. intramuskular injeksion i HCG A3, ose mund të zbatohet gjatë çiftëzimit për të promovuar efektin e ovulacionit dhe shtatzënisë.

  [Specifications]

  5cm 1000iu + 5 shishe hollues

  [Ruajtje]

  Shaded dhe hermetik; të ruhet në një vend të ftohtë dhe të errët (2 ℃ -8 ℃).

  [Afat vlefshmërie]

  3 vjet

  [Periudha e tërheqjes] 

  Nuk ka dispozita

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !