Tristerone Complicis Injection - China Ningbo Second Hormone

Tristerone Complicis Injection

Përshkrim i shkurtër:

Tristerone Complicis Injection [Përshkrimi] Ky produkt është i pangjyrë apo të verdhë të qartë me vaj të lëngshme [Funksioni dhe Përdorimi] Kjo është një steroid dhe parahormone drogës. Ajo mund të rregullojnë balancën e hormoneve steroide in vivo për të promovuar estrus dhe sinkronizimin e estrus të kafshëve femra, dhe mund të zvogëlojë tensionin mitrës në fazën e hershme të shtatzënisë, të mbajtur qetësi në mitër dhe për të parandaluar dështime. Ajo është përdorur klinikisht për të nxitur estrus dhe sinkronizimin e estrus të kafshëve femra ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Tristerone Complicis Injection

  [Përshkrim] 

  Ky produkt është i pangjyrë apo të verdhë të lëngshme të qartë me vaj

  [Funksioni dhe Perdorimi]

  Kjo është një steroid dhe parahormone drogës. Ajo mund të rregullojnë balancën e hormoneve steroide in vivo për të promovuar estrus dhe sinkronizimin e estrus të kafshëve femra, dhe mund të zvogëlojë tensionin mitrës në fazën e hershme të shtatzënisë, të mbajtur qetësi në mitër dhe për të parandaluar dështime. Ajo është përdorur klinikisht për të nxitur estrus dhe sinkronizimin e estrus të kafshëve femra dhe për të parandaluar abortin kërcënuar dhe mastitë dhe kështu me radhë.

  [ U sage dhe dozimi] 

  injeksion intramuskular, 1ml / 100 kg për kafshët e qumështit apo bagëti të verdhë, 2ml / 100 kg për buall dhe deve, 0.5-1.0ml për në dhi, 1-2ml për në derra, 0.3-0.5ml për për pule.

  1.  Përdoret për sinkronizimin e estrus të kafshëve femra: si për femra kafshët që janë në nevojë e sinkronizimit të estrus, ajo është e rekomanduar për të administruar këtë produkt për ta një herë në ditë për 1-3 ditë rradhazi, të cilat mund të shkurtojnë në masë të madhe procesin e rëndë injektuar rradhazi progesterone për më shumë se dhjetë ditë me qëllim sinkronizimin e estrus.

   2. Përdoret për inducing estrus e dosave ia ndau gjinin: si për dosa që janë ende jashtë estrus për shtatë ose më shumë ditë pas shkëputjes, ajo është e rekomanduar për të administruar këtë produkt për ta një herë në ditë për 2-3 ditë rradhazi, e dosat mund te detyruar te estrus brenda 3 -5 ditëve.

  1.  Parandaluar gabim: ajo duhet të përdoret brenda 1-2 javësh pas race çiftëzimit në fazën e hershme të shtatzënisë, domethënë, e cila është kur veza e fekonduar është në një gjendje të palidhur para ngulitje, duke injektuar compositum tristeronum për një kohë, abort mund të parandalohet dhe tensioni mitrës mund të reduktohet.

   4. Ajo mund edhe të parandaluar abortin kërcënuar, abort zakonshëm dhe mastitë duke e përdorur atë një herë në ditë për 2-3 herë rradhazi.

   [Kujdes]

   1. Periudha e shtatzënisë referohet periudhës pas implantimin e fetusit, përkatësisht, periudha e mesme dhe të vonë të shtatzënisë, në të cilën, është e ndaluar të përdoret për kafshët femra, është e ndaluar të përdoret për qëllimin për të promovuar rritja e kafshëve.

   2. Lopët janë të ndaluara për t'u përdorur gjatë periudhës së laktacionit.

   [Specifications]

   10 cm 1ml 10 cm 2ml

   [Ruajtje]

   Shmangni të jetë e ekspozuar në dritë, dhe të ruhet në një gjendje hermetik (nën 30 ℃)

   [Afat vlefshmërie]

   2 vjet

   [Periudha e tërheqjes]

   28days

    


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !